• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

STK'leri Ziyaret Ediyor

Özcan; "Ötizmli Bireyler Günlük Yaşama Katılmalı"

CHP’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayının belirlenmesi için geri sayım sürerken, aday adayı İzmir Barosu Eski Başkanı Avukat Aydın Özcan, sivil toplum örgütlerini ziyaret ediyor.

Aydın Özcan, Dünya Otizm Organizasyonu olan ve 8 ilden 19 üye derneği bulunan Otizmliler Dernekleri Federasyonu ODFED’i ziyaret etti.

Dernek yöneticileri, aileler ve otizmli çocukların da bulunduğu ziyarette ODFED Başkanı Ergin Güngör, tek amaçlarının otizm konusunda farkındalık yaratarak, otizmli bireylerin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşama katılmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Otizmin, doğuştan gelen ya da yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel bir bozukluk olduğunu kaydeden Ergin Güngör, “bu tek tek bireylerin sorunu değil, küresel bir sorun. Bu toplumun, bu ülkenin sorunu. Bu nedenle bu yükü sadece ailelerin üzerinde bırakmak doğru değil” dedi.

Göngör, otizmin dünyada dünyada ve Türkiye’de hızla arttığına dikkat çekerek, otizmli bireylerin önündeki engellerin kaldırılması için yerel yönetimlere önemli görevler düştüğünü söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Adayı Avukat Aydın Özcan da, otizmli bireylerin günlük yaşama katılması herkesin yurttaşlık görevi olduğunu belirterek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği taktirde bu konuda birlikte çalışma sözü verdi.

TÜRKİYE’DE 1 MİLYON OTİZMLİ BİREY VAR

Araştırmalara göre 2014 yılında dünyada doğan her 68 çocuktan birine otizm teşhisi konulurken, 2018’de bu rakam 59’a kadar düştü. Bu konuda kesin bir araştırma olmamasına rağmen 1 milyon otizmli bireyin olduğu tahmin ediliyor.

CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR ADAY ADAYI AYDIN ÖZCAN HAYVAN DOSTLARINI UNUTMADI

Baro Başkanlığı döneminde İzmir’de Hayvan Hakları Komisyonu’nun kurulması ve hayvanlara eziyet edenlerle mücadele konusunda STK’larla yakın çalışma içinde olan Avukat Aydın Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanı A. Adayı olduğunda da hayvan dostlarını unutmadı.

Ege Hayvan Hakları Federasyonu’nu ziyaret eden Aydın Özcan, sorunlarla ilgili bilgi aldı.

Ege Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Funda Bayrı Ersoy, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu HAYKONFED Genel Sekreteri Fevziye Özkan, Doğayı-Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği DOĞAYDER Başkanı Hatice Şenoğul, Seferihisar Doğa ve Havvan Dostları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aydan Köseler, Elvan Doğru ile Ege-Vet Dergisi’nden  Azize Mert’in katıldığı ziyarette en önemli sorunun İzmir’de tek hayvan ambulansı bulunması olduğu dile getirildi ve sayının arttırılması istendi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Avukat Aydın Özcan da, hayvanların da dünyayı birlikte paylaştıkları insanlar gibi yaşam hakları olduğunu belirtti ve birlikte çalışarak, küçük dokunuşlarla konuyla ilgili sorunların aşılabileceğini söyledi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83695.8603
Euro6.54196.5681
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı