• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

İZBAN'da Greve Devam

İZBAN Zam Teklifini Geri Çekti

İZBAN, 17 gündür süren grevin "hemen sonlandırılması" şartıyla ve 4 puanlık artışla teklif ettiği, ortalama yüzde 26 zam önerisini, Demiryol-İş Sendikası'nın greve devam etme kararı nedeniyle geri çekti.

İZBAN'ın yüzde 26 zam önerisi kabul edilseydi, 2015 yılında işe başlayan, lise mezunu, evli ve bir çocuklu makinistin tüm hakları dâhil alacağı net ücret ayda 4 bin TL’nin üzerine çıkacaktı.

Toplamda yüzde 26 zam yapılan maaşlara göre, 2010 girişli, eşi çalışmayan, çocuklu personel gruplarının, tüm hakları dâhil hesaplanmış ortalama net aylık gelirleri ise aşağıdaki örneklerde gösterilmiştir.

Makinist: 4 bin 152 TL

Tekniker: 4 bin 136 TL

Teknisyen: 3 bin 988 TL

İstasyon Operatörü: 3 bin 820 TL

Gişeci - Veznedar: 3 bin 773 TL

Ofis Personeli: 3 bin 694 TL

GERÇEKLERİ YANSITMIYOR

Öte yandan grevdeki işçiler rakamların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Demiryol-İş Sendikası İZBAN Baştemsilcisi Ahmet Güler  tarafından yapılan açıklamada belirtilen rakamların gerçekten verilmesi halinde sözleşmeyi imzalayacaklarını ve makineleri hemen çalıştıracaklarını açıkladı.

Demiryol İş Sendikası İzmir Şubesi ise 18 gündür devam eden girevin bu şartlar altında 180 gün devam edeceğini belirterek "İşverenimizin yaptığı açıklamaya göre 342 İZBAN işçisi ya hesap yapmayı bilmiyor ya da hepimiz deliyiz" diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü;

"İZBAN’ın hâlâ İzmir halkını kandırmaya çalıştığına vurgu yapılan açıklamada, “Asgari ücret (brüt) 2 bin 558 TL olarak açıklandı. Yani 4 gün sonra 247 İZBAN işçisi asgari ücretle çalışır hale gelecek. Yani 4 gün sonra İZBAN işçilerinin yüzde 72’si asgari ücretli olacak. Yani işverenimiz geri çektiği yüzde 26’lık teklifle aslında yüzde 16 zam teklif etmiştir. Ki o zammı da işçiye çok görüp geri çekti” Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.88865.9122
Euro6.56076.5869
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı