• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Atila Sertel'den TSK'ye Çağrı

7 Haziran'da adaylığı düşürülen Sertel'den Yıldırım çağrısı

 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olması halinde Meclis Başkanlığı’ndan istifa etmesinin Anayasa kuralı olduğunu söyleyen CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “İşçi emeklisi, gazeteci Atila Sertel’i bir gecede memur yapıp zamanında görevinden istifa etmedi diyerek adaylığımı düşüren YSK, Sayın Yıldırım için nasıl bir karar alacak merak ediyorum” dedi.

7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Hakim huzurunda yapılan ön seçimden 13 bin oy alarak İzmir 2’nci bölgeden milletvekili adayı seçilen Sertel, “Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’na katıldığım gerekçesiyle SGK emeklisi, gazeteci Atila Sertel, Yüksek Seçim Kurulu tarafından memur olarak ilan edildi ve adaylığım düşürüldü. Şimdi Meclis Başkanı Binali Yıldırım görevinden istifa etmeyerek, Anayasa’yı çiğneyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmak istemektedir. Anayasa'nın 94'üncü maddesine göre TBMM Başkanı ve Başkan vekillerinin, üyesi bulundukları siyasi partinin Meclis içi ya da Meclis dışı faaliyetlerine katılamayacakları hükmüne istinaden istifa edip, aday olması gerekmektedir. Hal böyle iken bakalım YSK bu adaylığa ne diyecek? Yoksa Meclis'e gelen kanun teklifi ile görev süreleri uzatılacak YSK üyeleri bu hukuksuzluk karşısında süklüm püklüm olacak, susacak mı” dedi.

Türkiye’nin en önemli ikinci makamında oturan bir kişinin devlet imkanlarını kullanarak aday olmasının ve seçim çalışması yürütmesinin doğru olmadığını belirten Sertel, yasalar buna imkan tanımış olsa dahi etik kurallar gereği Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’ndan istifa etmesinin doğru olduğunu söyledi. Sertel, “Bizim gibi garibanın adaylığını yiyenler, haksız, hukuksuz şekilde adaylığımı iptal edenler, her türlü devlet imkanı kullanılarak seçime girilmesine müsaade ederse bu konuyu yargıya taşıyacağım” diye konuştu.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83695.8603
Euro6.54196.5681
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı