• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

İfadeye Çağrıldılar

Akpınar ile Gezen'e Kötü Haber

Halk Arenası programında Uğur Dundar'ın konuğu olan ve Türkiye'de demokrasi olmadığını belirten Metin Akpınar ile Müjdat Gezen hakkında soruşturma açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da katıldığı toplantıda yargıya çağrı yapması üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Metin Akpınar hakkında soruşturma başlattı. Programın diğer konuğu Müjdat Gezen de ifadeye çağrıldı.

NE SÖYLEDİ

Halk Arenası programına Uğur Dündar'ın konuğu olarak katılan Metin Akpınar, Türkiye'de kutuplaşma olduğunu vurgulayarak kutuplaşmadan kurtulmanın tek çaresinin demokrasi olduğunu söylemişti. Akpınar demokrasiye ulaşılamayacağı takdirde olabilecekler hakkında  “Ulaşamazsak ise belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler” demişti.

Müjdat Gezen ise yaptığı konuşmada “Recep Tayyip Erdoğan, sen bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın, haddini bil” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da, katıldığı programda Metin Akpınar'ın sözlerini hatırlatarak yargıya çağrı yapmıştı.

Savcılık ise İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar imzası ile şu yazılı açıklamayı yaptı.

“Bazı basın organları ile sosyal medya hesaplarında Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası adlı programın 21.12.2018 tarihli bölümüne katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanını hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde haberler yer aldığının tespiti üzerine 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’un 160. Maddesi uyarınca işin aslını araştırmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek amacıyla 22.12.2018 tarihinde soruşturma başlatılmış ve her iki şüpheli savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımıza davet edilmiş olup, keyfiyet tüm basın/yayın organlarına saygı ile duyurulur.”Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83695.8603
Euro6.54196.5681
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı