• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Adres Yazanların oranı Yüzde 15

İnternette Adres Yazmayı Unuttuk

Avantajix.com’un araştırmasına göre, masa ve diz üstü bilgisayarlardan www ile başlayan adresleri yazarak web sitelerine girenlerin oranı  sadece yüzde 15. Cep telefonu ve tablette ise bu oran yüzde 3’e kadar düşüyor.

Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral: “Dünyada Google öncülüğünde URL adreslerinin kaldırılması tartışılıyor.”

İnternet gezintilerinde adres çubuklarına www ile başlayan web sitesi adreslerini girenlerin oranı bilgisayarlarda yüzde 15’e, cep ve tablette ise yüzde 3’e kadar geriledi

500’e yakın sanal mağazadan alışveriş yapan herkese nakit para ödeyen Avantajix.com’un üyeleri arasında yaptığı ankete göre, masa  ve diz üstü bilgisayar kullanan 100 kişiden 85’i  favoriler/sık kullanılanlar arasında yer almayan web sitelerine arama motoru üzerinden gidiyor.

Adres çubuklarına www ile başlayan web sitesi adreslerini yazanların oranı yüzde 15’te kalıyor.

Cep telefonu ve tablette ağırlıklı olarak uygulaması olan sitelere girilirken, uygulaması olmayan bir siteye girmek için 100 kişiden sadece 3’ü tam adresi yazıyor. Yüz kişiden 97’si ise arama motoru üzerinden sitelere giriş yapıyorlar.

Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral, teknoloji geliştikçe insanların teknoloji kullanım alışkanlıklarının da değiştiğinin altını çizerek, şunları söyledi:

“Özellikle akıllı telefon kullanımının çok yaygınlaşması insanların birçok alışkanlığını değiştirdi. We Are Social’ın araştırmasına göre Türkiye’de mobil telefon kullanıcı sayısı 59 milyona ulaştı. Bunların yüzde 77’si, yani 45 milyonu akıllı telefon kullanıyor. Akıllı telefondan internete giren kişi en hızlı şekilde aradığına ulaşmak istiyor. Uygulaması yoksa, Google’da arama yaparken bile, birkaç saniye kazanmak için yazma yerine sesli arama yapıyor.“

URL’siz İnternet Tartışılıyor

Kayral, internet kullanım alışkanlıklarındaki bu değişimin yeni arayışların başlamasına neden olduğunu belirterek, “Henüz Türkiye’ye yansımasa da dünyada son dönemde Google öncülüğünde URL adreslerinin kaldırılması tartışmaya açıldı. URL adresi olmadan internet nasıl olacak, henüz bu sorunun yanıtı ortada yok ama teknolojinin bu kadar hızla geliştiği bir dünyada bu sorunun yanıtını bulmak da çok uzun sürmez düşüncesindeyim” diye konuştu.

Avantajix Nedir?

“Alışveriş yapınca para veren site” mottosuyla son yıllarda alışveriş tutkunlarının adresi haline gelen Avantajix, 500’e yakın alışveriş sitesini tek çatı altında toplayan bir internet sitesi.

Tüketici, alışveriş sitelerine doğrudan değil de Avantajix üzerinden girerse, bu sitelerden komisyon alınıyor ve bu komisyon alışveriş yapan kişiye nakit para olarak ödeniyor. Siteden şu an itibarıyla 10 milyon farklı ürüne ulaşmak ve satın aldıkça para kazanmak mümkün.

Ücretsiz üye kabul eden site, alışveriş yapılması halinde tüketiciye ödenecek paranın ilk 10 lirasını, yılda bir defaya mahsus olmak üzere hizmet bedeli olarak alıyor. Site hiçbir şey satmıyor, kredi kartı sormuyor, sadece kullanıcılarına nakit para veriyor.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83695.8603
Euro6.54196.5681
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı