• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

"İzmirliler Zor Günler Yaşıyor"

"İZBAN Grevi Sona Erdirilsin"

Turgay Baransel: " Günde ortalama 300 bin İzmirlinin taşındığı İZBAN'daki grev esnafımızı perişan etti. Grevde tarafların acilen uzlaşmasını bekliyoruz"

İzmir Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu ve 26 federasyondan oluşan İzmir Konfederasyonu'nun Genel Başkanı Turgay Baransel, sivil toplum örgütleri adına İZBAN grevinin uzlaşma ile sona erdirilmesini beklediklerini bildirdi. Baransel, "İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ortaklığı ile işletilen toplu ulaşım ağı İZBAN'da, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuç alınamaması üzerine çalışanlar tarafından başlatılan grev 9. gününe girdi. İzmirli ve esnafı perişan eden grevin sona erdirilmesini istiyoruz" dedi.

Grev öncesi İZBAN’ı günde yaklaşık 300 bin kişinin kullandığını, şu anda grev kapsamı dışındaki makinistlerle 24 dakika bir düzenlenen seferlerle ortalama 40-50 bin kişinin İZBAN ile yolculuk yaptığını kaydeden Turgay Baransel, "İzmirli de esnaf da grev nedeniyle zor günler yaşıyor" diye konuştu. Sabah saatlerinde İZBAN'dan yararlanan İzmirlilerin otobüs duraklarında yığıldığını anlatan Baransel, şöyle konuştu:

"Her sabah vatandaş işine, okuluna geç kalıyor. Saatlerce otobüs duraklarında yağmur altında çile çekiyor. Aliağa'dan Selçuk'a kadar uzun hat üzerindeki esnaf ulaşım sıkıntısı nedeniyle vatandaşın alışverişe bile çıkmaması nedeniyle büyük mağduriyet yaşıyor. STK'lar olarak tarafların uzlaşmacı yaklaşımla yeniden masa başına oturarak grevin derhal sona erdirilmesini istiyoruz. Yaklaşan yılbaşı öncesi alışverişin en hızlı olduğu dönemde esnafın, bu kara kışta halkın daha fazla mağdur edilmesine izin verilmemeli. Her iki tarafın da haklı olduğu konular mutlaka vardır ama öncelik İzmir halkı ve esnafı olmalı, ortak bir noktada buluşulmalıdır."Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.06146.0857
Euro6.78166.8088
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı