• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

El Temizliğine Dikkat Edin

Uzmanlardan Sabun Uyarısı

Kış aylarında soğuk nedeniyle yaşam alanlarının iyi havalandırılmamasının havadaki bakteri virüs yoğunluğunu arttırdığını belirten uzmanlar, üst solunum yolu enfeksiyonlarına neden olabilen virüslerden de korunmanın en basit yolunun el temizliği olduğunu ifade etti.

 Günlük hayatta sıklıkla yapılan el yıkama işleminin içerisinde doğal olan sabunların tercih edilmesi gerektiğini dile getiren uzmanlar yaşam alanlarında, ellerin mutlak yıkanması, dışarıda giyilen giysilerle evde oturulmamasının altını çizdi. Kış aylarının gelmesiyle enfeksiyonların arttığını vurgulayan Biosoapy sabunlarının yetkilisi Şadiye Çetin, “Çevremizde olduğu kadar, insan vücudunda da milyonlarca mikroorganizma yaşamaktadır. Normal erişkin bir insan elinde, temiz gibi göründüğü durumlarda bile, elin bir santimetre kare alanında 6 bin adet bakteri bulunabilmektedir.” dedi.

DIŞARIDA GİYİLEN GİYSİLERLE EVDE OTURULMAMALI

El hijyene ve kullanılan sabunların doğallığına dikkat etmemiz  gerektiğini söyleyen Şadiye Çetin şöyle devam etti:,

“Kış aylarında evlerin, iş yerlerinin, okulların, kafelerin, otobüslerin soğuk nedeniyle iyi havalandırılmaması, havadaki bakteri ve virüs yoğunluğunu arttırmaktadır. Kişilerin yoğun bir şekilde bakteri ve virüslerle teması vardır. Hijyen de ilk, temel yapılması gereken, yaşam alanlarına gelindiğinde, ellerin mutlak yıkanması, dışarıda giyilen giysilerle evde oturulmamasıdır. Bu bazen mümkün olmasa da yapmaya dikkat edilmesi gerekir.”

GRİP VİRÜSLERİ ELLERDE SAATLERCE KALIR

Üst solunum yolu enfeksiyonları ve grip gibi hastalıklara neden olabilen virüslerden de korunmanın en basit yolunun el temizliği oluğunu ifade eden Çetin, “Çoğumuz öksürürken mendil kullanmak yerine ağzımızı elimizle kapatır ve avucumuzun içine hapşırırız. Aynı havayı soluduğumuz diğer kişilerin hastalanmaması için yaptığımız bu davranış sonrasında da, aynı insanlarla tokalaşarak ayrılırız. Sonuçta elimizi bir hastalık bulaştırma aracı olarak kullanmış oluruz. Grip virüsleri ellerde saatlerce canlı kalabilir. Bu nedenle el yıkama ayrı bir önem kazanmaktadır." diye konuştu.

Çetin, içinde zararlı kimyasalların olmadığı (SLS, SLES, Paraben, Alkol ve renklendirici), içerisinde doğal anti mikrobiyal (örneğin; kekik yağı)  olan sabunların tercih edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı