• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Yeni Cerrahi Tekniklerini Öğreniyorlar

Genç Cerrahlara "İdrar Kaçırma" Eğitimi

 

 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, ICS Institute-School of Modern Technology, Cerrahi Anatomi ve Teknoloji Derneği (CATD)  işbirliği ile “1st Functional Urologic Surgery Course with 3D Printed Models and Fresh-Frozen Cadavers’’ kursu, Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Laboratuvarında gerçekleştirildi. Kursa katılan farklı illerden 20 genç ürolog ile kadın doğum uzmanı, idrar kaçırma tedavisinde uygulanan cerrahi teknikleri taze dondurulmuş kadavra modellerinde gerçekleştirme fırsatı buldular.

Kadın ve erkeklerde sık görülen ve önemli sorunlardan biri olan idrar kaçırma,(üriner inkontinans) yaşlanma ile birlikte artış gösterirken  hayat konforunu ciddi şekilde bozuyor. İdrar kaçırma konusunda pek çok alandan hekimi ve sağlık çalışanını bir araya getiren, bu alanda eğitimler ve toplantılar düzenleyen en önemli kuruluşlardan biri de International Continence Society (ICS - Uluslararası İdrar Kaçırma Derneği) olarak biliniyor.

Kursun çok başarılı geçtiğini belirten ICS Başkanı Prof. Dr. Sherif Mourad, ICS eğitim etkinliğini her yıl Türkiye’de gerçekleştirmek istediklerini belirtti. Doç. Dr. Emre Huri ise bu tarz uluslararası kuruluşlar ile işbirliğinin çok önemli olduğunu; ülkemize yeni cerrahi teknikleri, yeni eğitim modellerini aktarmada, cerrahi anatomi alanının geliştirilmesinde çok etkili olduğunu belirtti. Doç. Dr. Huri, “Düzenlediğimiz kursun başarılı geçmesinin ardından ICS’in İngiltere’nin Bristol şehrinde her yıl yapılan resmi kursundan sonra, Türkiye’deki kurs da ICS kursu olmaya hak kazanmıştır. Bu gelişme, ülkemizde bilimsel gelişim açısından önemli bir adımdır” diye konuştu.
(Ege Ajans)Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı