• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

“Gelecek İçin Kadın!” hamlesi

İZİKAD’dan kadınları güçlendiren proje 

Kadın hakları için mücadele eden yeni STK’lar oluşturulmasını desteklemeyi ve bu STK’larda yer alacak kadınların savunuculuk, organizasyon ve örgütlenme kapasitelerini artırmayı hedefleyen İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), Ege Bölgesindeki İş Kadınları Derneklerinde Kapasite Geliştirme projesinin ilkini gerçekleştirdi.

İZİKAD Amerika Büyükelçiliği’nin açtığı Small Grant Programı’na başvurarak destek almaya hak kazandığı Ege Bölgesindeki İş Kadınları Derneklerinde Kapasite Geliştirme projesinin ilkini Aydın Ticaret Odası’nda gerçekleştirdi. Aydın, Manisa, Denizli ve İzmir’de şubat ayına kadar sürdürülecek projenin Aydın’daki ilk gününde Gelişim Akademisi tarafından iş kadınları için liderlik ve yönetim becerileri, girişimcilik ve iletişim ile ilgili eğitimler verildi. İZİKAD’ın proje paydaşı Kadın Haklarını Koruma Derneği İzmir Şubesi tarafından da kadın haklarının gelişimi, girişimci ve yönetici kadınları teşvik eden uluslararası ayrıcalıklar, kadının hukuki statüsünü koruyan örneklerle ilgili bir eğitim verildi.

“İş dünyasında biz de varız”

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter açılış konuşmasında kadınların toplumsal statüsünün artırılmasına ve üretimin her alanında eşit haklarla yer almasına çaba harcayan tüm çalışmalar gibi bu projeye de paydaşlarının da desteği ile büyük bir heyecan ve gururla başladıklarını söyledi. Ülkemizin parlak bir geleceğe doğru kalkınmasına omuz verecek, “Gelecek İçin Kadın!” sloganı ile başladıkları projesonrasında İzmir, Aydın, Manisa ve Denizli iş kadınları ile sürdürülebilir bir iş kadınları platformu oluşturmayı da hedeflediklerini belirten Serter, BM Global Compact Kadının Güçlendirilmesi İlkelerine de değindi.Gerçek kalkınmanın ancak kadınların ekonomiye tam katılımı ve karar alıcı pozisyonlarda yer alması ile gerçekleşebileceğini ifade eden Serter, “Mottomuzodaklanmak, hedef ve strateji geliştirmek,ortak akıl. Hedefimiz, bu mottoyla örgütlenerek, iş dünyasında ‘biz de varız’ demek.Bunun içinhayal gücü, cesaret, harekete geçme ve geçirebilme yeteneğibizde var. Potansiyelimizin farkında olalım, birlikte güçlenelim” diyerek projeye katılan iş kadınlarına teşekkür etti.

Kadın Hakları Koruma Derneği İzmir Şube Başkanı Engin Demir de konuşmasında “Bizden sonra gelecek nesillerin daha aydınlık bir yolda daha emin adımlarla yürümesini istiyoruz ve toplumsal cinsiyet eşitliğine inanıyoruz.Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına verdiği değer ve hakların çok daha ötelerde yer bulmasını ve kadının ekonomik özgürlüğünün olmasını istiyoruz” dedi.Tamamlandığında 240 kadının faydalanması planlanan projenin Aydın’daki ilk gününe Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken de katılarak Aydın’da kadınlar için böyle bir projenin yapılmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.06146.0857
Euro6.78166.8088
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı