• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

EÜ Türkiye'nin Sağlık Üssü

EÜ'de Hedef Dünya Üniversitesi

4 fakülte, 14 uygulama ve araştırma merkezi, 2 enstitü, 2 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile adeta bir sağlık üssü

Uluslararası alanda tanınırlığını her geçen gün artıran Ege Üniversitesi, dünya üniversitesi olma yolundaki altyapısını hazırlayacak olan araştırma, eğitim- öğretim ve sağlık hizmetlerinde kalitesini sürekli iyileştiriyor.

Sağlık alanında birçok akademik birimi bünyesinde bulunduran Ege Üniversitesi, 4 fakülte, 2 enstitü, 2 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu ve 14 uygulama ve araştırma merkezi ile yalnız kentin değil bölgenin  ihtiyaçlarına önemli ölçüde cevap veriyor. Sağlıkta lider ve marka üniversite olma hedefi ile Türkiye'nin her kentinden hastaları ağırlayan Ege Üniversitesi, adeta Türkiye’nin sağlık üssü niteliğini taşıyor.

Ege Üniversitesinin sağlık hizmeti veren kuruluşları olan Tıp Fakültesi Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi toplumla buluşmanın en yoğun biçimde yaşandığı birimleri. Ayrıca sağlık sektörüne yönelik eğitim veren ve topluma yönelik hizmet üreten;  Eczacılık Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi ile Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü,  Sağlık Bilimleri Enstitüsü, İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu,  Ödemiş Sağlık Yüksekokulu, Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Aile Planlaması ve Kısırlık (İnfertilite) Uygulama ve Araştırma Merkezi, Bağırsak Yetmezliği ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi, Beyin Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi,  Çocuk ve Ergen Alkol Madde Bağ. Uygulama ve Araştırma Merkezi, Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi, Engelli Çocuklar Rehab. ve Eğt. Parkı Uygulama ve Araştırma Merkezi, HIV / AIDS Uygulama ve Araştırma Merkezi,  İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kanserle Savaş Uygulama ve Araştırma Merkezi,  Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi, Palyatif Bakım Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Zehirlenmeler Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Kordon Kanı, Hücre-Doku Uygulama ve Araştırma Merkezi birimleri ile fark oluşturuyor.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemizin sağlık hizmeti veren kuruluşları olan Tıp Fakültesi Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi toplumla buluşmanın en yoğun biçimde yaşandığı birimleri. Her iki fakültemizde de hizmetlerin, büyük bir özveriyle sürdürülmeye çalışıldığını biliyorum. Üniversitemiz eczacılık, hemşirelik, sağlık bilimleri fakültelerimiz ile yüksekokul, meslek yüksekokulları, uygulama ve araştırma merkezleri paydaş sağlık kuruluşları ile el ele vererek hizmet ağını toplumun bütün kesimlerine yaymaya devam ediyor. Ülkemizin hedefleri doğrultusunda yeni dönemde de önceliğimiz üniversitemizi uluslararası üstün nitelikte eğitim sunan, sağlık alanı başta olmak üzere her alanda bir çekim merkezi haline dönüştürmek olacaktır. Üniversitemizde görev yapan bilim insanları, gerçekleştirdikleri çalışmalarla çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaç ve cihazları tıp dünyasına kazandırıyor. Bunun yanında yaptıkları araştırmalar ve yayınlar ile ulusal ve uluslararası pek çok mecrada üniversitemizi başarıyla temsil ediyorlar. Tüm insanlığa fayda sağlayan, uluslararası arenada güçlü, bilimsel etkinlikleri ile adından söz ettiren, milli projelerde yer alan,  diğer üniversiteler ile iş birliği sağlayan, vizyon sahibi bir üniversite olarak, Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’ye ışık saçmaya devam edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.
(Ege Ajans)

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı