• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

"Yargı Kararına Uymamak Suç Değil mi?"

CHP'li Beko'dan Okul Sorusu

 

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İstanbul Beşiktaş’ta bulunan ve İmam Hatip yapılmaya çalışılan İsmail Tarman Ortaokulu’na ilişkin yargının kararını hatırlatarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a “Yargı kararlarına uymamak suç değil mi?” diye sordu.

HALA KAYIT YAPIYORLAR

TBMM Başkanlığı’na Oktay’ın cevaplaması istemiyle bir soru önergesi veren CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “İsmail Tarman Ortaokulu’nun İmam Hatip olmaması için iki yılı aşkın süredir verilen mücadele sonuçlanmış ve Temmuz 2018’de İstanbul 4. İdare Mahkemesi, bahsi geçen okulun kademeli olarak imam hatip yapılması işleminin yasalara aykırı olduğuna hükmetmiştir” diyerek şöyle devam etti:

“Bu karara istinaden de okulun imam hatip kısmına yeni öğrenci alınmaması gerekmektedir. Fakat okul yönetimi mahkeme kararını uygulamamakta ve karara aykırı bir biçimde imam-hatip bölümüne öğrenci kaydetmeye devam etmektedir. Düz ortaokula ise hala kayıt yapılmamaktadır.”

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, bu hatırlatmaların ardından Oktay’a konuya ilişkin şu soruları sordu:

“Anayasamıza göre mahkeme kararlarının tebliğ edildiği andan itibaren gecikmeksizin uygulanması gerektiği bilinmesine rağmen neden bu iptal kararı uygulanmamaktadır? Yargı kararlarına uymamak suç değil midir? Mahkeme kararını uygulamamakta ısrar eden, İstanbul Valiliği başta olmak üzere sıralı bir biçimde ilgili kamu görevlileri, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü, Beşiktaş Kaymakamlığı, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü ve ilgili yetkililerle birlikte Okul Müdürü hakkında bir tasarrufunuz olacak mı? İlgili kamu görevlileri ve yetkililerin kararları uygulamamaları nedeniyle öğrenciler ve aileleri mağdur olmuşlardır. Bu mağduriyetin telafisi için bir tasarrufunuz olacak mıdır?”

SORU ÖNERGESİ

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim.

                                                                                                         Kani BEKO

 İzmir Milletvekili

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan İsmail Tarman Ortaokulu’nun İmam Hatip olmaması için iki yılı aşkın süredir verilen mücadele sonuçlanmış ve Temmuz 2018’de İstanbul 4. İdare Mahkemesi, bahsi geçen okulun kademeli olarak imam hatip yapılması işleminin yasalara aykırı olduğuna hükmetmiştir. Bu karara istinaden de okulun imam hatip kısmına yeni öğrenci alınmaması gerekmektedir. Fakat okul yönetimi mahkeme kararını uygulamamakta ve karara aykırı bir biçimde imam-hatip bölümüne öğrenci kaydetmeye devam etmektedir. Düz ortaokula ise hala kayıt yapılmamaktadır.

  1. Anayasamıza göre mahkeme kararlarının tebliğ edildiği andan itibaren gecikmeksizin uygulanması gerektiği bilinmesine rağmen neden bu iptal kararı uygulanmamaktadır?
  2. Yargı kararlarına uymamak suç değil midir?
  3. Mahkeme kararını uygulamamakta ısrar eden, İstanbul Valiliği başta olmak üzere sıralı bir biçimde ilgili kamu görevlileri, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü, Beşiktaş Kaymakamlığı, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü ve ilgili yetkililerle birlikte Okul Müdürü hakkında bir tasarrufunuz olacak mı?
  4. İlgili kamu görevlileri ve yetkililerin kararları uygulamamaları nedeniyle öğrenciler ve aileleri mağdur olmuşlardır. Bu mağduriyetin telafisi için bir tasarrufunuz olacak mıdır?


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı