• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

EÜ'nün Yemekleri Tescilli

EÜ Mutfağında Güvenli Yemekler

Rektör Prof. Dr. Budak, “Yatan hasta, refakatçi ve personele hizmet sunan hastane mutfağımızda her gün toplam 8 bin kişiye 20 farklı çeşit diyet yemeği üretiliyor. Yılda 450 bin yetişkin ve 19 bin çocuk hastanın tıbbi beslenme tedavilerinin güvenli, kaliteli ve lezzetli yemek üretimiyle gerçekleşmesini sağlıyoruz” dedi.

Ege Üniversitesi Hastanesi Mutfağı ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Kalite Belgesini almaya yeniden hak kazandı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, mutfağı ziyaret ederek her gün binlerce kişiye yemek üreten mutfak personeliyle bir araya geldi.

Yılda 450 bin yetişkin ve 19 bin çocuk hasta için yemek üretiliyor

Ziyaret sırasında konuşan Rektör Prof. Dr. Budak, “Yatan hasta, refakatçi ve personele hizmet sunan hastane mutfağımızda her gün toplam 8 bin kişiye 20 farklı çeşit diyet yemeği üretiliyor. Yılda 450 bin yetişkin ve 19 bin çocuk hastanın tıbbi beslenme tedavilerinin güvenli, kaliteli ve lezzetli yemek üretimiyle gerçekleşmesini sağlıyoruz. Böylesine önemli bir görevi başarıyla yerine getiren ve ISO 22000 denetimini başarıyla sonuçlandıran ekibimizi yürekten kutluyorum’’ diye konuştu.  

30 farklı noktadan alınan örneklerle mikrobiyolojik analiz yapılıyor

Beslenmenin hasta tedavisinin en önemli parçalarından biri olduğunu belirten Başdiyetisyen ve Hastane Beslenme Hizmetleri Müdürü Dr. Dyt. Derya Hopancı Bıçaklı ise ‘‘ Yemeklerimizin üretimi sırasında mutfak içinde 30 farklı noktadan alınan örneklerle mikrobiyolojik analizler yapıyor ve hijyene üst düzeyde dikkat ediyoruz.  Ege Üniversitesi Hastane Beslenme Hizmetleri Müdürlüğü olarak sağlık sektöründe öncü kurum mutfağı olmayı hedefliyoruz. Mutfağımızın ISO 22000 denetim sürecinde bizleri destekleyen Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’a ve Başhekimimiz Prof. Dr. Tuncay Göksel’e ve hastane yönetimimize teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Mutfak ekibinde ise Başdiyetisyen ve Hastane Beslenme Hizmetleri Müdürü Dr. Dyt. Derya Hopancı Bıçaklı’nın yanı sıra  sorumlu mutfak diyetisyenleri Özlem Ulaş Artar Özel, Ayşe Özakcan, Gıda Mühendisi Dr.Hasan Keşkekoğlu  ve 35 mutfak personeli yer alıyor.

Ziyarete; EÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Tuncay Göksel, dekanlık ve hastane üst yönetimi katıldı. ISO 22000 gıda güvenliği sisteminde tarladan tabağa izlenebilirlik ilkesi esas alınıyor.

Ege AjansPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı