• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

"En Büyük Mücadele Cehaletle"

Bornova'da Öğretmenler Günü Buluşması

 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova Belediyesi’nin eğitimci ordusu ile 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel gerçekleşen kahvaltıda buluştu. Başta BELGEM olmak üzere Belediye çatısı altında görev yapan öğretmen, eğitmen ve uzmanların bulunduğu toplantı, bir akademisyen olan Bornova Eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Aysel Bayraktar’ın adının verildiği Kültür Merkezi’nde yapıldı. Bornova’nın bir eğitim kenti olduğuna dikkat çeken Başkanı Olgun Atila, Ben bu kenten çok önemli insanların yetişeceğinden eminim. İzmir herkes için umut ve ışık olan bir kent. Bunun bilinci ve sorumluluğu ile çalışalım. En büyük mücadelemiz cehaletle olsun.” dedi.

Bornova Belediyesi’nin eğitimci ordusu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Doğanlar’da kısa bir süre önce hizmete açılan Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kahvaltıda buluştu. Kahvaltıya, BELGEM, Mevlana Toplam ve Bilim Merkezi, Genç Kaşifler Bilimevi, Dost Bilimevi, BBŞT(Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu) Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi, Kadın Konuk Evi, Kadın Danışma Merkezi, Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri ile Belediye’nin Spor, Hobi ve Beceri Edindirme Kursları’nda görev yapan öğretmen uzman ve eğitmenler katıldı.

Kursiyer kadınların heyecanı

Bornova Kent Konseyi ve Halk Eğitim işbirliği ile düzenlenen okuma-yazma kursuna katılan 80 kadın da Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’ndeydi.

Bu özel günde, ilk söz hakkı onlarındı. Bornova Belediyesi’nin desteği ile gerçekleşen kurslarda okuma yazma öğrenen kursiyerler, kürsüye çıkarak kendi yazdıkları metinleri okudu. Ceyda Çiftçi, “Okuma-yazma bilmemenin zorluğunu ancak yaşayan bilir” derken,  “Okuma-yazma öğrenmeden önce hep hayatın arka sayfalarında kalıyorduk” şeklinde konuştu.

En büyük mücadelemiz cehaletle olsun

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, bir akademisyen olan Prof. Dr. Aysel Bayraktar’ın adının verildiği Kültür Merkezi’nde böylesi bir günde bir araya gelmenin çok güzel olduğunu belirterek, Bornova’nın bir eğitim kenti olduğuna dikkat çekti. Eğitim alanındaki çalışmaları ile Bornova’ya gelişmiş kentler kategorisinde sınıf atlattıklarını ifade eden Başkan Atila, “En büyük yatırım gelece yapılan yatırımdır. Bugün için çalışırken gelecek için tohumlar ekelim. Ben bu kenten çok önemli insanların yetişeceğinden eminim. İzmir herkes için umut ve ışık olan bir kent. Bunun bilinci ve sorumluluğu ile çalışalım. En büyük mücadelemiz cehaletle olsun.” dedi.

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Olgun Atila, Başta Mustafa Fehmi Kubilay olmak üzere tüm şehit öğretmenleri de saygı ile andığını söyledi. Bornova Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Ayşen Ayten Kaya, kendisinin de bir eğitimen olduğunu hatırlatarak, “Öğrencilerimizi ne kadar aydınlık yolda yürütürsek, o kadar değerli oluruz. Bizim en büyük çıktımız iyi insanların yetişmesi olacaktır” dedi.

BELGEM Müdürü Recai Çetinel ise Bornova Belediyesi’nin eğitim alanında yaptığı çalışmalarla bir okul gibi olduğunu belirterek, “Bizler bu ulvi görevi yerine getirmekten dolayı çok mutluyuz. Bir kez daha dünyaya gelsem yine öğretmen olurdum” diye konuştu.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı