• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Meslek Odaklı Eğitim

Kariyer Amazon'dan Speed Dating Eğitimi

Smyrna İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği (SİMKAD) tarafından kadın istihdamını artırmak amacıyla hayata geçen, Goethe Institut İzmir´ve Ernst Reuter Vakfı´nın desteklediği Kariyer Amazon projesi kapsamında meslek odaklı Speed Dating (Hızlı ve kısa mülakat tekniği) eğitimi yapıldı.

Kordon Otel Çankaya’da, Dev Ajans organizasyonuyla düzenlenen Speed Dating eğitiminde katılımcılar işe alım süreçleri hakkında uygulamalı olarak bilgi aldı. Reed Global, Arvato, Ege Deniz Tekstil, DeFacto, İnci Holding, Sina Tekstil, Sun Express, Sun Grup ve Stern Ingredients’in İnsan Kaynakları Uzmanları ile üniversite son sınıf öğrencileri ve iş arayan kadınları buluşturan Speed Dating’de işe alım süreci başta olmak üzere, iş hayatına dair karşılıklı beklentilerin öğrenilebilmesi için görüşmeler yapıldı.

Katılımcılar mülakat simülasyonunu deneyimledi

Şirketler ile katılımcılar arasında ayrı ayrı  8-10 dakikalık karşılıklı görüşmelerin yapıldığı Speed Dating eğitiminde, şirketlerin gerçekleştirdikleri mülakat görüşmelerinin simülasyonu yaşandı. Böylece iş bulma aşamasında olan adaylar mülakatlarda kendilerine nasıl soruların sorulacağı ve sorulara nasıl cevap vereceklerini deneyimlemiş oldular.

İş arayan kadınların mülakata hazırlanabilmesi amacıyla düzenlenen eğitim sonunda katılımcıların birçoğu ilk defa şirketlerin İnsan Kaynakları departmanları ile görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek Speed Dating’in kendileri için çok yararlı olduğunu, bu sayede mülakatların nasıl geçebileceğine dair önemli kazanımlar elde ettiklerini söylediler. İzmir’de çok yaygın olarak düzenlenmeyen Speed Dating eğitimini kendileriyle buluşturdukları için SİMKAD’a, Kariyer Amazon projesi ve paydaşlarına teşekkür ettiler.  

Speed Dating eğitimi ile ilgili açıklamada bulunan SİMKAD Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Gencer, İzmir’de çok yaygın olmayan meslek odaklı Speed Dating’i düzenledikleri için mutlu olduklarını belirtti. İşe alım sürecinde mülakatların çok önemli bir aşama olduğunun altını çizen Başkan Serpil Gencer, “Şirketlerin İnsan Kaynakları Uzmanları mülakatlarda adayın görünüşünden kendini ifade ediş biçimine, adayın başvurduğu pozisyon hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğundan, beden diline kadar her bir ayrıntıya dikkat ediyorlar. SİMKAD ve Kariyer Amazon projesi ve proje paydaşları olarak bizim ise amacımız kadınların mülakatlarda en doğru ve başarılı bir şekilde kendilerini anlatmalarını sağlamaya yardımcı olmak” dedi.  Gerçekleşen eğitimle amaçlarına ulaştıklarını kaydeden Gencer, eğitime katılan kadınların önemli bir deneyim elde ettiklerini düşündüklerini, kendilerine gelen geri bildirim doğrultusunda Speed Dating eğitimlerine devam edeceklerini söyledi.  Kariyer Amazon projesi kapsamında düzenlenen eğitim ve etkinlikler hakkında bilgi edinmek isteyen kadınların www.kariyeramazon.com adresini ziyaret edebileceklerini kaydeden Gencer, “tüm kadınları Kariyer Amazon’un sitesini ziyaret etmeye ve çalışmalarımızı yakından takip etmeye davet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.06146.0857
Euro6.78166.8088
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı