• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Teorik Bilgi Pratiğe Dökülecek

İKÇÜ Psikoloji Laboratuvarları Açıldı

            Eğitimde teorik bilgi ile birlikte uygulamaya önem ve öncelik veren İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri bilimler Fakültesi, Medya ve İletişim Bölümü’nün ardından Psikoloji Bölümü’nü de uygulama alanlarına kavuşturdu.

            2015-2016 Öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul ederek eğitime başalayan Psikoloji Bölümü, Klinik Psikoloji ve Deneysel Psikoloji laboratuvarlarının hizmete açılmasıyla birlikte öğrencilerine sınıf ortamında kazandıkları teorik bilgiyi pratiğe dökme imkânı sağlamış oldu.

Kendilerine ayrılan laboratuvar ortamında aynı zamanda Sosyal Psikoloji gibi diğer alanlarda ihtiyaç duyulan test ve terapi uygulamalarına da uygun bir biçimde dizayn edilmiş olan laboratuvarlar, sadece öğretim üyelerinin değil, öğrencilerin de beğenisini kazandı.

            Açılış törenine Rektör Yardımcısı, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Gökçe, Psikoloji Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emine Sevinç Tok, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı. Törende konuşan Rektör Yardımcısı, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Gökçe, açılan laboratuvarlarla birlikte Psikoloji Bölümü’nün Türkiye ve Dünya standartlarında bir uygulama alanına kavuşmasından duyduğu mutluluğu ifade etti.  Yoğun programları nedeniyle açılışa katılamayan Rektör Prof. Dr. Saffet Köse’ye sağladığı imkânlardan dolayı müteşekkir olduklarını ifade eden Gökçe, bölüm öğretim üyeleri ve elemanları başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Psikoloji Uygulama Laboratuvarları Hakkında:

Psikoloji uygulama laboratuvarları içinde bir adet deneysel psikoloji ünitesi ile bir adet klinik gözlem ve görüşme ünitesi bulunmaktadır. Deneysel psikoloji ünitesinde bilgisayar destekli algı, dikkat, bellek ve üst biliş araştırmaları yürütülecek. Bu ünitede aynı zamanda sorumlu öğretim elemanları kılavuzluğundaki öğrenciler, kendi araştırma projeleri için gerekli literatür taramalarını ve veri analizlerini yüksek teknolojideki bilgisayarları kullanarak gerçekleştirebilecek. Klinik gözlem ve görüşme ünitesi, birbirlerinden aynalı cam ile ayrılan klinik görüşme odası ve klinik gözlem odasından oluşmaktadır. Bu laboratuvarda klinik görüşmeler, rol canlandırma çalışmaları ve psikolojik test uygulamaları yapılabilecek. Özel aynalı cam sayesinde, gözlem odasındaki öğrenciler, gönüllü katılımcılara yapılan psikolojik müdahale ve değerlendirme uygulamalarını o anda izleyebilecek, aynı zamanda öğretim elemanlarından gerekli süpervizyonu alabilme fırsatı elde edecekler.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı