• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Tartı Şenliği Çaltı'da

Gürol Kaplan'dan Davet

İzmir’in Menemen İlçesi’ne bağlı (köyden dönüştürülen) Çaltı Mahallesi’nde 4 Kasım 2018 Pazar Günü “Tartı” şenliği yapılacak. Çaltı’nın kültürel değerlerinin tanıtılmasının yanısıra şenlikte konserler, halk oyunları gösterileri, sunumlar, söyleşilerde yer alacak.

SÜT KAYMAĞINDAN TARTI

Çaltı Mahallesi Muhtarı Gürol Kaplan yörede yeni bir çekim alanı yaratmak, köy yaşamı ve değerlerini kentlilerle ve benzer diğer yerlerden geleceklerle paylaşmak için şenliği düzenlediklerini ve geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi. Gürol Kaplan; “ Biz Menemen İlçesi’ne 18 kilometre mesafede bir dağ köyüyüz. Konuklarımızı önce süt kaymağından yapılan “Tartı”mızla tanıştıracağız.  Yapımını anlatacağız. Birlikte “Tartı”lı başka yiyecekler yapacağız. İkram edeceğiz, paylaşacağız. Han Halk Oyunları Ekibi Zeybek Gösterileri ile, Belgesel Film ve Fotoğraf ustaları Tahir Ün, Devrim Taban, Mehmet Ünal ve Levent Yıldız sunumlarıyla, Ersin Doğer bölgedeki antik yerleşimler söyleşisiyle bize destek verecek. Moderatörlüğünü Bora Okdan’ın yapacağı panelde,  Turgut Akan, Muammer Gezginci, Süleyman Can, Nebi Kayan, Necati İlter gibi değerli hocalarımız ve yöneticilerimiz, halk oyunlarının dünden bugüne yolculuğunu konuşacaklar. Ayrıca konuklarımızla mini bir köy müzesi olarak düzenlemeye çalıştığım evimi ve yöremizi gezerek bölgenin geçmişine birlikte dokunacağız.”dedi.

Muhtar Gürol Kaplan , etkinliklerin sabah 10.00 dolayında başlayacağını vurgulayarak, başta yakın çevre olarak nitelediği Menemen, İzmir ve Manisa'lılar olmak üzere herkesi şenliğe davet etti.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.06146.0857
Euro6.78166.8088
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı