• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

İTB Farkındalık Yaratıyor

İTB Meme Kanseri Konusunda Bilgilendirdi

Kurulduğu tarihten bu yana toplumsal açıdan önem arz eden her konuda üzerine düşeni yapmayı kendine misyon edinen İzmir Ticaret Borsası, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak kabul edilen Ekim ayında, bu ciddi sağlık sorununun önem ve hassasiyetine uygun bir dizi farkındalık çalışmasına imza attı.

Etkinlikler kapsamında, Borsa binası meme kanserine ilişkin bilgilendirici afişlerle donatıldı, kurumun sosyal medya hesaplarından tanı, risk faktörleri, korunma, tedavi yöntemleri ve erken teşhisin önemine ilişkin paylaşımlar gerçekleştirildi. Ayrıca, önümüzdeki günlerde Borsa Meclis Üyeleri ve İTB’nin koordinatörlüğünü yürüttüğü TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri için bir de bilgilendirme eğitimi yapılacak.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “2011 yılı başında, benim için hayata dair pek çok soru ve cevabın değiştiği bir kırılma yaşadım. Meme kanseri olduğumu öğrendim. Meme kanseri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarda en sık görülen kanser türü. Bu kanser türüne karşı en etkin tedavi yöntemi ise erken evrede teşhis edilebilmesi... Kanser yayılmadan önce teşhis edilebilirse kişinin hayatta kalma şansı yüzde 96’ya varan oranda artıyor. Tedavi sürecim sırasında, her sekiz kadından biri risk altındayken özellikle yoksul bölgelerde meme kanseri taramasının yok denecek kadar az yapıldığını ve bu hizmeti kadınlarımızın ayağına götürecek gezici mamografi araçlarının sayısının da çok sınırlı olduğunu öğrendim. Bu hassasiyetle 2012 yılında “Annem Kanseri Yendi Projesi”ni başlattık. Güncel olarak aldığım bilgilere göre, proje kapsamında TOBB’un ortaklığında alınan gezici mamografi aracımızla şimdiye kadar 14 ilimizde 20 bin civarında kanser taraması yapılmış, bu taramalar sonucunda 200 kişi daha ayrıntılı inceleme yapılması için ilgili teşhis merkezlerine yönlendirilmiş durumda” dedi.

Gelenekten geleceğe sloganıyla birçok sosyal sorumluluk projesi ve farkındalık çalışmasına imza atan İzmir Ticaret Borsası’nın Başkanı olarak her sekiz kadından birinin risk altında olduğu böylesine önemli bir konuda farkındalığı arttırmak ve olabildiğince geniş bir kitleye ulaşıp farkındalık yaratabilmek amacıyla bu yıl da bir dizi çalışmaya imza attıklarını belirten Kestelli, “Sosyal medyanın gücünü kullanarak yapılan bilgilendirici paylaşımlar ve bina içerisine asılan afişlerle Ekim ayı boyunca sürdürdüğümüz Meme Kanseri Farkındalık etkinliklerimizi, 30 Ekim 2018 Salı günü gerçekleştireceğimiz Meclis Toplantımız öncesinde Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kanser Şubesi’nden uzmanların, üyelerimiz ve eşlerine yönelik olarak meme kanserinin erken teşhisi, korunma ve tedavi yöntemleri gibi konularda sunum yapacakları bilgilendirme toplantısıyla tamamlayacağız” diye konuştu.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı