• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

İlk Defa Seyrettiler

Torbalı'da Sanat Seferberliği


Torbalı Belediyesi, bu kez hiç tiyatroya gitmemiş çocukları, tiyatro ile buluşturdu. 27 okuldan 2400 öğrenci tiyatro oyunu izlemesi için servislerle okullarından alındı. Akşam programında ise dizi ve film oyuncusu Yüksel Ünal yaptığı stand up gösterisi ile kahkaha tufanı yaşattı  

İlçe merkezine uzak mahallelerde hayatında hiç tiyatroya gitmemiş öğrencileri tiyatro ile buluşturmak adına bir projeye imza atan Torbalı Belediyesi, çocuklara hiç unutamayacakları bir gün yaşattı. İlçe genelindeki 27 okuldan 2400 öğrenciyi Belediye Kültür Merkezi’ne servislerle taşıyan Torbalı Belediyesi öğrencilerin tiyatro izlemesini sağladı. Renkli Düşler Kumpanyası isimli tiyatro oyununda öğrencilere eğitici ve öğretici oyunlar sahnelendi. Çocukların yakından bildiği masal ve hikayelere farklı bir göz ile bakan tiyatro oyuncuları hikayeleri farklı bir şekilde canlandırdı. Hayatlarında ilk kez bir tiyatro oyununu izleyen öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Proje ile kırsal mahallelerdeki çocukların kent merkezindeki çocuklardan sosyal aktivite yönünden de geri kalmaması hedefleniyor. Çocukları servisler ile tiyatro gösterisine taşıyan Torbalı Belediyesi, projenin ileriki adımlarında ise tiyatroyu çocukların okullarına götürecek.

Muhteşem Yüzyıl dizisinin "Şeker Ağası" Yüksel Ünal, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) sahnelediği "Çöp Tenekesi" adlı gösterisiyle Çankayalılara kahkaha dolu bir gece yaşattı.

TEK KİŞİLİK GÖSTERİSİ İLE BÜYÜLEDİ

Muhteşem Yüzyıl'da aşçı "Şeker Ağa" karakteriyle şöhrete kavuşan Yüksel Ünal, "Çöp Tenekesi" adlı oyunuyla Torbalılı sanatseverlerle buluştu. BKM’de kalabalık bir izleyici kitlesi karşısında sahneye çıkan Ünal, Torbalılılara kahkaha dolu bir gece yaşattı. Dizi ve film oyuncusu Ünal, yaşadıklarını eğlenceli bir dille "Çöp Tenekesi" isimli tek kişilik oyunuyla izleyenlere aktarırken, izleyicilerden bol bol kahkaha ve alkış aldı. Ünlü isim anlattıkları ile de zaman zaman duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

ÇOCUKLARIMIZ, YARINLARIMIZ

Herkese eşit hizmet götürmek için çalıştıklarını, bugüne kadar hiçbir sosyal ve kültürel etkinliğe gitmemiş çocukları sevindirmek adına böyle bir projeye imza attıklarını söyleyen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, projenin çok beğenildiğini söyledi. Çocuklarımız yarınlarımız düşüncesinden yola çıkıp, aralarında hiç tiyatro izlememiş ve merkeze uzak mahallerimizde yaşayan çocuklarımızı araçlar ile okullarından alıp, tiyatro izlemelerini sağladık. Şehir tiyatrosu kapsamında eğitici bir oyun ile çocuklarımızı sanatla buluşturduk. Şehir tiyatrosu projemiz kapsamında şimdi Torbalı’da yaşayıp tiyatro oyuncusu olmak isteyenler için bir kurs açacağız. Oluşturacağımız tiyatro ekibi ile bu kez tiyatroyu çocuklarımızın ayaklarına götüreceğiz. Çocukların mutlu olması için elimizden geleni yapacağız” dedi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı