• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Bayram Paylaşmaktır

"Kurbanını Seç Aş Evine Bağışla"

Yılın 365 günü 500 aileye ulaşan Bergama Belediyesi “Bayram Paylaşmaktır” sloganıyla “Kurbanını Seç Aşevimize Bağışla” kampanyası başlattı.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’in önemli bir sosyal merkez olarak tanımladığı Bergama Belediyesi Aşevi için “Bayram Paylaşmaktır” sloganıyla “Kurbanını Seç Aşevimize Bağışla” kampanyası başlatıldı.

BAĞIŞLAR İÇİN HAYVAN PAZARINA STANT AÇILDI

Bergama Belediyesi Kapalı Hayvan Pazarı’nda ise bağışlar için stant açıldı. Hayvan pazarında kurbanını alan ve bağış yapmak isteyen vatandaşlar, aldıkları hayvanı bu stantta ki belediye görevlisine vekâlet vererek teslim ediyor. Ardından vekâleti alan Bergama Belediyesi ise vatandaşın kurbanını Bergama Mezbahasında kestirerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Kampanya ile ilgili yapılan açıklamada; “Bakacak kimsesi olmayan, yemek yapamayacak durumda olan hasta, yaşlı, engelli veya kimsesiz, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara gıda mühendisi eşliğinde sıcak yemek ulaştırmak amacıyla açılan Bergama Belediyesi Aşevi günde 500 aileye 3 kap sıcak yemek ile ulaşıyor. Yemek yardımı yapılacak olan vatandaşların gerçek ihtiyaç sahibi olup olmadıkları ise titizlikle tespit ediliyor. Ayrıca her gün 80 kadar kişi ise Aşevinde yemek yiyor. Aşevi çalışanları ve ulaşım ekibi ise dağıtımı insan onurunu korumayı hedefleyerek ve kimseyi rencide etmeden yapıyor. Katkı koymak isteyen vatandaşlarımız için bu kampanyayı başlattık” denildi.

ÖNEMLİ BİR SOSYAL MERKEZ

Hayırsever vatandaşları kampanyaya destek vermeye davet eden Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “İşlevi açısından önemli bir sosyal merkez olan Aşevimiz ile bu şehirde kimse aç kalmasın diye büyük bir uğraş içindeyiz. Aşevinde hazırlanan yemekleri kapı kapı dolaşarak ve kimseyi rencide etmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızı başlattığımız kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Şimdiden bağış yapan vatandaşlarımıza da duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

BERGAMA BELEDİYESİ AŞEVİ

Bergama Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Aşevi’nin sağlıklı ve geniş kitlelere ulaşması için Mahalle Muhtarlıkları ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile koordinasyon kurularak ilçede yardım alanlarının geniş bir envanteri çıkarılıyor. İlçe sınırları içerisinde vefat eden vatandaşların ailesine taziye amaçlı pide ve ayran hizmeti sunularak acılarına destek olunuyor. Ayrıca ilçe sınırları içinde meydana gelen olağan dışı mağduriyet durumlarında (Yangın, Sel, Deprem vb.) toplu yemek verilerek mağduriyetler giderilmeye çalışılıyor.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.06146.0857
Euro6.78166.8088
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı