• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Herkes Yerli Malı Kulllansın

"Yerli Ürünler Tercih Edilmeli"

Milli ekonomimiz için vatandaşları daha duyarlı olmaya davet eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Dövizdeki dalgalanmalar alınan tedbirler sayesinde olumlu sonuç vermeye başladı. Dolar son tedbirlerden sonra 7.22 TL’den bugün itibariyle 6.05’TL ye kadar geriledi. Sevindirici gelişmelerin daha da iyi olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Ancak döviz kurlarındaki dalgalanmaların daha aşağı gelmesi için özellikle ev ve dükkan kirasını dövizle ödeyen esnaf ve vatandaşların yaşadıkları ekonomik sıkıntıdan kurtarılmaları önemli. Dövizle yapılan tüm alışverişler halkımızın belini bükmekte ve düşündürmekte. Esnafın maliyetinin artması ürünlerin fiyatına yansıyor. Bu durumda yapılması gereken sözleşmeler mutlaka döviz yerine TL’ ile güncellenmelidir” dedi.

-“YERLİ ÜRÜNLERE RAĞBET SIRSATÇILIK OLMASIN”

ülke içindeki tüm ticari işlemler ve sözleşmeler TL ile yapılması gerektiğini ve milli ekonomi için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından yerli ürün kullyanılması ve ABD ürünlerine boykut kararını desteklediklerini ifade eden Bendevi Palandöken, “Milli ekonomimiz için milli seferberliğin olduğu bu dönemde vatandaşlarımız ithal ürünler yerine yerli ürünleri satın alıp kullanmaya özen göstermeli. ‘Yerli malı yurdun malı herkes olunu kullanmalı’ atasüzünü asla unutmamalıyız. Ülkemizdeki dövizi içeride tutmak için ithalat azaltılmalı ve yerli üretim teşvik edilerek ihracat artırılmalı. Ancak bu önemli günde yerli ürünlere vatandaşların yönelmesi sebeabiyle fırsatçılık yapılmamalı ve fiyatlar rastgele artırılmamalı. Tek yapılması gereken yerli ürünlerin teşviki için üreticiden tüketiciye herkes sorumluluk alarak ülkemizin geleceğine olumlu katkı sağlamalıdırlar” diye konuştu. .

-“MİLLİ EKONOMİMİZ İÇİN HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI”

Milli ekonomimiz için milli seferberliğin olduğu bir dönemde herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Döviz kurlarının bu kadar yüksek olduğu bir dönemde tüm iş adamları ve STK’lar yurt içindeki ticari işlemlerin TL cinsinden yapılması için öncülük etmeli. Dövizdeki dalgalanmaların piyasaya olan etkilerini minimuma indirmek için ilk olarak dövizle yapılan kira sözleşmeleri TL ile güncellenmeli. Ekonomide ani dalgalanmaların yaşandığı bu dönemde kazancı döviz olmayan iş adamlarının döviz kuru üzerinden kira ödemesi ve borçlanması adeta kumar oynamak gibi bir şeydir.  Esnaf kirasını ödeyemezse mülk sahibi de alacağını alamaz. Zincirleme devam eden bu durumun piyasada tıkanıklık oluşturmaması ve her iki tarafın da kazançlı çıkması için dövizden vazgeçilip TL’ye dönülmeli. Milli paranın kullanımının teşvik edilmesi için vatandaşların kamu spotu ile bilinçlendirilmelidir” şeklinde konuştu.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı