• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Amatör ressamların sergisi göz kamaştırı-yor

Göz Kamaştıran Sergi

Dikili Belediyesi öncülüğünde Çandarlılı 8 amatör ressam tarafından Çandarlı Kültür Evi'nde açılan karma resim sergisi yoğun ilgi gördü. Eğitmen Özgehan Alsoy Erkin gözetiminde sanatseverler ile buluşan sergide yağlı boya, akrilik boya ve karakalem çalışmalarından oluşan 155 eser sergileniyor

Dikili Belediyesi kentte gerçekleştirdiği kültür ve sanat etkinlikleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hobi ve eğitimsel çalışmalar kapsamında tiyatrodan sergilere kadar birçok alanda yürütülen kararlı çalışmaların son ayağı Çandarlı Kültür Evi'nde "Kadın’la Güzelleşen Yaşam " temasıyla açılan resim sergisi oldu. Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Hobi ve Eğitimsel Çalışma öğrencisi 8 amatör ressamın eserlerinden oluşan sergi, 21 Temmuz 2018 tarihine kadar gezilebilecek.

“Sanatın ve Sanatçının Hep Yanındayız”

Serginin açılış töreninde konuşan Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Taner Şen, Dikili Belediyesi olarak kentin, kültürün ve sanatın buluşma noktası olması için kültüre ve sanata destek çalışmalarına büyük önem verdiklerini ve gerçekleştirdikleri her yeni adımda bu misyonu daha ileriye taşıma gayretinde olduklarını söyledi. Şen açıklamalarını şöyle sürdürdü; "Bugün burada çok anlamlı bir buluşma gerçekleştiriyoruz. Müdürlüğümüz bünyesinde gerçekleştirilen hobi ve eğitimsel çalışmalarımıza katılan kursiyerlerimizin el emeği göz nuru eserlerinin sergilendiği sergimizi açıyoruz. Yağlı boya, akrilik ve karakalem tarzında heyecan verici eserlere hayat veren tüm amatör ressam kursiyerlerimizi bizleri böyle güzel bir sergiyle buluşturduğu için yürekten kutluyorum. Sanata, sanatçıya, kültüre ve kültürel çalışmalara destek demek aydınlık yarınlara daha güçlü ışık yakmaktır. Dolayısıyla, Mustafa Başkanımızdan aldığımız güç ve destek ile Dikilili hemşerilerimiz, kentimiz, ülkemiz, geleceğimiz, Cumhuriyetimiz için sanata, sanatçıya, kültüre ve kültürel çalışmalara desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz"

Sevgiyle, umutla, mutlulukla yaşadıkları Çandarlı’nın doğasından, kültürel geçmişinden etkilenerek eserlerine can verdiklerini söyleyen ve sergide eserleri sergilenen amatör ressamlar şu isimlerden oluşuyor;

Sezer Yıldır: Mimar, Adalet Bakanlığı'ndan emekli. Atatürk heykeli temalı çalışmaları, kişisel ve karma resim sergileri var. Uluslararası Meslekli Kadınlar Derneği üyesi, 3 yıldır Çandarlı'da yaşıyor. Sergide yağlı boya tarzında 5, karakalem tarzında 8 eseri bulunuyor.

Nagihan Pasin: 1962 Denizli doğumlu ve Anadolu Üniversitesi Ekonomi Fakültesi mezunu. 25 yıllık kamu hizmetinden sonra emekli olup, 2011 yılında Çandarlı'ya yerleşti. Sergide yağlı boya tarzında 15, karakalem tarzında 15 eseri bulunuyor.

Nurhayat Serpil Okçuoğlu: 1957 İskenderun doğumlu. Çalışma hayatına devlet memuru olarak başlamış, özel sektörden emekli olmuştur. 2013 yılından bu yana Çandarlı'da yaşamaktadır. Sergide yağlı boya tarzında 4, karakalem tarzında 8 eseri bulunuyor.

İlhan Güngör: 1950 Adana doğumlu, Üsküdar Kız Koleji mezunu. Uzun yıllar tekstil sektöründe çalıştı. 2014 yılından bu yana Çandarlı'da yaşıyor. Sergide akrilik boya tarzında 15, karakalem tarzında 15 eseri bulunuyor.

Kibriye Ateşoğlu: 1957 İzmir doğumlu, lise mezunu, 2014 yılından bu yana Çandarlı'da yaşıyor. Sergide akrilik boya tarzında 4, karakalem tarzında 4 eseri bulunuyor.

Elbirle Gönülal: 1955 Ankara doğumlu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Mezunu, 35 yıl Başbakanlık'ta çalıştı. 2012 senesinden beri Çandarlı'da yaşıyor. Sergide akrilik boya tarzında 30, karakalem tarzında 20 eseri bulunuyor.

Nezahat Çalı: 1957 Manisa Demirci doğumlu, ev hanımı, 10 yıldır Çandarlı'da yaşıyor. Sergide karakalem tarzında 4 eseri bulunuyor.

Mine Songüler: 1959 İzmir doğumlu. Buca Eğitim Enstitüsü Almanca Öğretmenliği bölümü mezunu. 2001 senesinde öğretmen olarak emekli oldu ve bu tarihten itibaren Çandarlı'da yaşıyor. Sergide akrilik boya tarzında 5, karakalem tarzında 3 eseri bulunuyor.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.82125.8446
Euro6.54736.5735
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı