• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Psikodrama ile kazanacaklar

Sınav Kaygısı İçin Psikodrama

Selçuklu  gençler psikodrama eğitimi ile sınav kaygısını aşıyorlar; kadınlar ise turistlerle etkili iletişim kurmak için İngilizce öğreniyorlar. Selçuk Belediyesi Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde verilen psikodrama eğitimi ile üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere ve Artemis Kadın El Emeği Pazarı katılımcılarına katılım belgelerini Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı tarafından verildi. Eğitimin yaşam boyu devam eden bir süreç olduğunun altın çizen Başkan Bakıcı her iki grupla psikodrama çalışması yapan Psikolog Psikodramatist Özgül Karaalioğlu Yavuz’dan psikodramanın içeriği hakkında bilgi aldı.

Selçuk Belediyesi Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde farklı gruplara yönelik düzenlenen psikodrama çalışmaları tamamlandı. Öğrencilerin sınav kaygıları aşmalarını, etkili ve verimli ders çalışmalarını ve kendileri için uygun bir meslek seçmelerini sağlamak amacıyla Psikolog Psikodramatist Özgül Karaalioğlu Yavuz tarafından yapılan psikodrama çalışması toplam 23 hafta sürdü. Çalışmaya katılan öğrencilerin psikodrama  ile kendilerini, becerilerini tanımaları; seçeneklerini görmeleri sağlandı. Hayal ettikleri meslekleri “geleceğe projeksiyon yöntemiyle” canlandırarak o mesleğin heyecanını tatmaları, hayallerini gerçekleştirmeye, hedeflerini belirlemeye yönelik motivasyonlarının artması sağlandı. Bu çalışma ile öğrenciler seçmek istedikleri mesleklerin kendileri için uygun olup olmadığını da deneyimlemiş oldu. Öğrencilerin ayrıca sınavlara hazırlık sürecinde yaşadıkları kaygıları aşmaları, doğaçlama yönetimiyle ihtiyaç duydukları motivasyon ve enerjinin artması sağlandı.

Kadınlar psikodrama ile İngilizce öğrendi

Selçuk Belediyesi Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde bir psikodrama çalışması da Artemis Kadın El Emeği Pazarı’nda tezgah açan kadınlar için yapıldı. Psikolog Psikodramatist Özgül Karaalioğlu Yavuz ve Doç. Dr. Ayşen Değer’in katılımıyla yapılan çalışmada psikodrama tekniklerinden yararlanılarak katılımcı kadınlara pazarda turistlerle karşılaştıklarında kullanabileceği konuşma kalıpları öğretildi. Eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenen kadınlar psikodrama çalışmasından oldukça memnun kaldıklarını ve bu çalışmanın hayatlarını kolaylaştıracaklarını belirtiler.

Psikodrama çalışmasına katılan kadınları ve gençleri Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Eğitim Merkezi’nde ziyaret eden Başkan Bakıcı; “Burada psikodrama çalışmasına katılmak hem kadınlarımızın, hem de gençlerimizin hayatına pozitif katkı sağlayacaktır. Eğitim yaşam boyu devam eden, meslek, yaş ve daha birçok kriterden bağımsız bir kavramdır.  Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde böyle bir eğitimin verilmesi beni çok mutlu etti. Bu çalışmalar kadınlarımızın ve gençlerimizin yaşam kalitesini yükselterek; kendilerini daha iyi ifade eden bireyler olmalarını sağlayacaktır” dedi.

Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde yapılan psikodrama çalışmalarına katılan kadınlar ve gençlere katılım belgeleri Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı tarafından verildi. Yapılan psikodrama çalışmalarında Gruplar için Umut Psikodrama Enstitüsü'nden düzenli olarak supervizyon desteği alınıyor.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı