• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

KARBİLDER, Proje üretmeye devam ediyor

Proje Fabrikası " KARBİLDER"

AB tarafından kabul edilen projelerin yanı sıra kabul edilmeyi bekleyen 11 projesi olan Karşıyaka Sosyal Sorumluluk ve Bilim Derneği, 2018'de uyguladığı CO SEED Projesiyle Çevreye Uyumlu Sosyo-Ekonomik Kalkınmayı uyguluyor.

Karşıyaka Sosyal Sorumluluk ve Bilim Derneği (KARBİLDER), İzmir ve Ege Bölgesi'nin kalkınması için proje üretiyor.  KARBİLDER Başkanı Hüsnü Yardımcı derneğin 2013'te kurulduğunu açıklayarak derneğin amaçlarının İzmir'in kuzey bölgesinin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Her sektörün eğitim, iş, sağlık ve çevre ile ilgili temel hak ve özgürlüklere eşit, adil ve sürdürülebilir şekilde erişebilmesinin korunması gerektiğini belirten Yardımcı, dernek olarak kültürel,bilimsel ve etik değerlerin korunarak yayılması için çalışmalar yaparak projeler hazırladıklarını açıkladı.
11PROJE
Dernek olarak AB projeleri yaptıklarını ve 20'ye yakın proje uzmanı yetiştirdiklerini kaydeden KARBİLDER Başkanı Hüsnü Yardımcı, her biri 100 bin Euro olan 11 proje ürettiklerini ve üretilen projeler için onay beklediklerini anlattı. Onay bekleyen projelerden biri hakkında bilgi veren Yardımcı sözlerini şöyle sürdürdü;
"Türkiye'de 3 bin maden,taş ocağı ya da mermer ocağı ömrünü tamamlamış. Bu alanların rehabilite edilerek farklı alanlarda kullanılması gerekiyor.  Bunun için toprağın, bitki örtüsünün, yer altının kimyasal yönden incelenmesi lazım. Rehabilitasyon okulu kurarak 300 kişiyi eğiteceğiz. Bu projelerimizden biri. Sanayi 4.0, robot tamircisi yetiştirme, İzmir Körfezi temizleme projesi ve sanat alanlarında da 11 projemiz onay bekliyor."
CO SEED
Daha önce eğitim ve çevre ile ilgili projeler üreten ve bunları uygulayan KARBİLDER 2018'de de Çevreye Uyumlu Sosyo-Ekonomik Kalkınma için Sivil Toplum Hareketi (CO SEED) Projesini  uyguluyor. CO SEED hakkında bilgi veren Proje Müdürü Çiğdem Sabuncuoğlu, 2016'da başlayan projenin Şubat 2019'a kadar devam edeceğini belirtti. Projenin WWF Türkiye'nin koordinatörlüğünde gerçekleştiğini hatırlatan Sabuncuoğlu, "Proje Türkiye’de ve Balkanlar’daki beş ülkede ÇED ve SÇD süreçlerine sivil toplumun katılımını artırmayı amaçlayan uzun soluklu bir proje. Hırvatistan'ın danışman ülke olarak yer aldığı proje Arnavutluk,  Bosna-Hersek, Karadağ, Sırbistan ve Türkiye olmak üzere beş yararlanıcı ülkeyi kapsıyor" dedi.
"5 STK VAR"
Proje Müdürü Çiğdem Sabuncuoğlu,  26 bin 880 Euro'luk projenin Türkiye ayağında Çevre Mühendisleri Odası, Doğa ve Çevre Vakfı, Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, TEMA Vakfı ve KARBİLDER olmak üzere 5 sivil toplum kuruluşunun yer aldığını söyledi. KARBİLDER'in ÇED Deneyim Paylaşım (ÇEDDEPAY)  Projesi ile hareketin içinde olduğunu açıklayan Sabuncuoğlu, Kuzey Batı Anadolu Bölgesi’nde sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların halkın ÇED/SÇD süreçleri konusunda bilgisinin artırılmasını amaçladıklarını vurgulayarak "Bu doğrultuda halkın katılım toplantılarına katılımlarını cesaretlendirmek, sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek, Aliağa başta olmak üzere tehdit altındaki bölgelerde SÇD mekanizmalarının uygulamaya geçirilmesi için lobi faaliyetlerinin yürütülmesi konularında faaliyet gösteriyoruz. Hedeflemiş olduğumuz 30 yuvarlak masa toplantısının 22'sini gerçekleştirdik. Bakanlık tarafından düzenlenen 16 katılım toplantısının da 8 tanesine katıldık" diye konuştu.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.12096.1454
Euro6.81796.8452
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı