• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

DSİ 2. Bölge Müdürü Eker kuraklığa dikkat çekti

"Suyu Dikkatli Kullanalım"

Uşak İl Koordinasyon Kurulu toplantısında özel bir sunun yapan DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker; il genelindeki projelerin son durumlarını aktardı; yaşanan kuraklığa dikkat çekti. Eker “Suyu daha dikkatli kullanmalıyız” dedi

Uşak Valiliği İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı 2. Dönem toplantısına katılan DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker bölgede süren projeleri anlattı. “Dokuzsele Deresi Islah Projesi’nin şehrin çehresini değiştirdiğini vurguladı.

Uşak Valisi Salim Demir başkanlığında yapılan toplantının ilk kısmında 2018 yılı 1. Dönem yatırımları ele alındı.Yatırımcı kuruluşlarca yürütülen 224 projeden 10’unun tamamlandığını vurgulayan Vali Demir, 130 projenin devam ettiğini, ihale aşamasında ise 46 proje olduğunu söyledi. Demir 38 projeye ise henüz start verilmediğini açıkladı.

DSİ 2. Genel Müdürlüğü’nün Uşak genelinde hayata geçirdiği projeleri özel bir sunumla anlatan DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker ise “2003-2017 yılları arasında Uşak’a 107 tesis inşa ederek; 335 milyon liralık yatırım yaptık. Bu kapsamda 15 baraj,10 gölet inşa ettik. Şehir merkezine yılda 6.4 milyon m3 içme suyu sağladık. 92 bin 210 dekar araziyi de sulamaya açtık. Üreticimize her yıl yaklaşık 80 milyon liralık zirai gelir artışı sağladık. Uşak’ın çehresini değiştiren “Dokuzsele Deresi Islah Projesi’ni de bitirdik” diye konuştu.

DSİ 2. Bölge Müdürlüğü’nün Uşak genelinde devam eden projelerin durumlarını tek tek anlatan Ali Fuat Eker yaşanan kuraklığa da dikkat çekti. Uşak Genelindeki baraj ve göletlerdeki su seviyelerini aktaran DSİ 2. Bölge Müdürü “ Bu yıl her zamankinden daha kurak bir kış geçirdik. Ocak-Şubat ve Mart yağışları ile baraj ve göletlerimizdeki su seviyeleri biraz yükselmiş olsa da; hala su sıkıntımız var. Hepimiz suyu daha dikkatli kullanmalıyız dedi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı