• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

90’lık hasta mikrodalga yöntemiyle prostat probleminden kurtuldu

Prostata Mikrodalgalı ÇözümProstat büyümesi nedeniyle uzun süredir ciddi idrar yapma problemi yaşayan 90 yaşındaki hasta, İzmir Özel Can Hastanesi’nde görevli Üroloji Uzmanı Op.Dr. Evren Işık tarafından uygulanan ‘mikrodalga termoterapi’ yöntemiyle sağlığına kavuştu.

90 yaşındaki hasta Ahmet Nejat Sadıkoğlu’nda iyi huylu prostat büyümesi tespit ettiklerini belirten Op.Dr. Evren Işık, hastanın ilaç kullanmasına rağmen uzun süredir idrar yapma ile ilgili sıkıntılar yaşadığını söyledi. Özellikle geceleri çok sık tuvalete gittiği için uyku problemi de çeken hastanın anesteziye bağlı gelişebilecek bazı problemler nedeniyle ameliyata uygun olmadığını ifade eden Dr. Işık, “Hastamızın, hem ileri yaşından dolayı hem de bazı ek hastalıklarından dolayı anestezi alması riskliydi. Orta büyüklükte prostatı olan bu hastamızda ameliyatsız tedavi seçeneği olan mikrodalga yöntemini tercih ettik” dedi.

Hasta İşlemden Sonra Evine Gidebiliyor 

‘Mikrodalga Termoterapi’ yönteminin tamamen lokal anestezi altında ve sadece bir saatte tamamlandığını belirten Dr. Evren Işık, hastaların mikrodalga tedavisinden sonra günlük işlerine de hızlı bir şekilde dönebildiğini belirtti. Dr. Işık, “Hastanemize ayaktan başvuran 90 yaşındaki hastamızın prostatının tamamına mikrodalga enerji uyguladık. Bu tedavi sayesinde özellikle prostatının idrar yolunu sıkıştıran bölümü küçültüldü. Uyguladığımız tedavinin en önemli avantajları, anestezi uygulanmaması ve hastaların işlemden hemen sonra evlerine dönüp günlük yaşam faaliyetlerine devam edebilmeleri’’ diye konuştu. Bir saatlik tedavi süresince hiçbir sıkıntı yaşamadığını belirten Ahmet Nejat Sadıkoğlu, ameliyatsız bir şekilde iyi huylu prostat büyümesini tedavi eden Op. Dr. Evren Işık’a teşekkür etti.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı