• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

ÖDP İzmir'in 9. Olağan Kongresi yapıldı

ÖDP'de Kongre Zamanı

Özgürlük ve Dayanışma Partisi İzmir İl örgütü 9. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. ‘Eşitliğe ve Özgürlüğe Bir Yol Açalım’ çağrısı ile Fuar Gençlik Tiyatrosu’nda yapılan kongrede, OHAL ve KHK ile yönetilen ülkemizde asla yılgınlığa düşmeden; demokrasiyi, barışı, adaleti, eşitliği, laikliği yeniden kazanana kadar, mücadeleyi sürdürme mesajı verildi.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi İlçe kongrelerinin ardından il kongresini de gerçekleştirdi. 11 Mart’ta yapılacak büyük kongre öncesi büyük illerdeki son kongresini de İzmir’de yapan ÖDP, Türkiye’yi yeniden kuralım başlığı adı altında ‘Eşitliğe, özgürlüğe bir yol açalım’ çağrısı ile gerçekleştirdiği kongrede yeni yönetim kurulunu belirledi.  

‘HAYAT NEREDE AKIYORSA ORADA OLMALIYIZ’

Devrim mücadelesinde ölenler için yapılan saygı duruşunun ardından başlayan kongrenin Divan Başkanlığını Haydar İlker yaparken, partinin eski genel başkanı Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu konuşmasında, sokağın önemine işaret etti. ‘22 yıllık tarihimiz gösteriyor ki biz hala direniyoruz’ diyen Kozanoğlu ÖDP’nin; bir arada yaşama, kamuculuk, özgürlük ve eşitlik gibi haktan yana fikirlerinin kendilerini geleceğe taşıdığını ifade etti. Kozanoğlu “Hem fikirlerimizin hem de mücadelemizin büyümesi için daha da büyümemiz gerekiyor. Hayat nerede akıyorsa orada olmalıyız. Sokaklarda olmalı, muhalefeti sokakta büyütmeye devam etmeliyiz.” Diye konuştu.

‘SİZİ ANCAK FETÖCÜLER, YETMEZ AMA EVETÇİLER KISKANIR’

Güncel siyasete dair konuşan Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin AKP ile yaptıkları ittifak için ‘ Kıskananlar çatlasın’ sözlerine değinerek  “Bahçeli herhalde bu sözleri sosyalistler, solcular için söylemedi. Bu söz ancak FETÖ’cüler, Yetmez ama Evetçiler, Akil insanlar için söylemiştir. Bir dönem onlar AKP ile birlikteydi. Ancak bizler de yan yana gelip onlara ‘Kıskananlar çatlasın’ diyebilmeli, yan yana durup o cenaha bu duyguyu yaşatabilmeliyiz. Bizler bu yaşa geldik fakat Denizlerin, Mahirlerin, İboların yolundan ayrılmadık. Bizler için topluma yol gösteren Marks’ta, Roza Lüksemburg’da, Ekim Devriminin 100. Yılını yaşadığımız günlerde Lenin de çok önemlidir. İnsanlığın kurtuluşu için mücadele eden tüm inanları saygı ile selamlıyoruz.”       

‘AKP’Yİ DÖRT DEFA YENDİK’

Geçtiğimiz günlerde İzmir’deki SGK önünde soyunarak ‘İşçiyim ben işçi, açım!’ diyen vatandaşın fotoğrafının olduğu kürsüde konuşan Kozanoğlu, “AKP’nin gitmeyeceğini, saray rejiminin yıkılmayacağını düşünenler ‘Hayır AKP yenilmez değil. Onu dört defa yendik demeliyiz. Gezi eylemlerinde, ardından 7 Haziran seçimlerinde, 16 Nisan referandumunda ve 9 Temmuz’daki Kartal Adalet mitinginde biz AKP’yi yendik. AKP yenilecek, dipte mayalanan isyan dalgası mutlaka yeni tarihleri de yazdıracaktır. “ diye konuştu.

Afrin Harekatı ile ilgili de konuşan Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, “Adına barışı simgeleyen zeytini karıştırdıkları bu harekat tamamen iç siyasete dönüktür. Afrin’de Önümüzdeki seçimlerde kullanılacak hamasetin ve milliyetçiliğin alt yapısı hazırlanıyor.” Diyerek şehitlerin de ne yazık ki bu uğurda verildiğini söyledi.

İstanbul’da bir kadına yönelik şiddeti önlemek isterken öldürülen Bahadır Grammeşin’in resminin asıldığı salonda yapılan kongrede konuşan İl yöneticisi Ozancan Özgür “Bu iktidarın besleyip büyüttüğü katillerin aramızdan aldığı Bahadır’ın hayallerine sahip çıkacağız. Sadece Bahadır’ı değil, kaybettiğimiz tüm yoldaşlarımızı sadece salonlarda anlatmayacağız, onları gittiğimiz mahallelerde dağıttığımız ‘Küçük Prens kitaplarında, Küçük Karabalık’larda anlatacağız. Onların ‘Başka bir dünya’ hayalleri bizlere mirastır ve o hayallerin peşinden bizler koşmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Faaliyet ve mali raporlarının oylandığı kongreye CHP İzmir İl Sekreteri Birgül Değirmenci ve başkan yardımcısı Çetin Özdemir, CHP İzmir eski vekili Mustafa Moroğlu, TKP, Devrimci Hareket, Emekçi Hareket, Emek Partisi, Halkevleri, Teksif Sendikası İzmir Şubesi, Genel-İş Sendikası,  Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, TMMOB, Eğitim-Sen şubeleri, BES, Tarım Orkam-Sen, Tümbel-Sen, İzmir 68’liler Platformu, Öğrenci Veli Derneği, TAKSAV, Konak Kent Konseyi, Balçova’daki yöre derneklerinin temsilcileri de katılarak kongreyi selamladı.                                    

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı