• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

İŞKUR, işgücü piyasasının nabzını tutacak

İŞKUR'dan araştırma

 

İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR İzmir), işgücü piyasasının nabzını tutarak her yıl gerçekleştirdiği açık iş istatistikleri araştırmasının birinci dönemini başlattı. Çalışmanın dört dönemlik periyotlarda yapılması ve Kasım ayı sonunda tamamlanması hedefleniyor.

Türkiye İş Kurumu işgücü piyasasının röntgenini çekiyor. İŞKUR İzmir, ‘İşgücü piyasası talep araştırmaları’ kapsamında hem yerel hem de ulusal düzeyde işgücü piyasasını ilgilendiren verilerin derlendiği araştırmaya başladı.

Açık iş istatistikleri, kayıtlı işsiz istatistikleri ve işsizlik sigortası başvuruları, İŞKUR’un idari kayıtlarından elde edilen ve işgücü piyasasını doğrudan ilgilendiren istatistikler olarak üretilmektedir. Ortaya çıkartılan açık iş istatistikleri, işgücü piyasasının talep tarafına yönelik temel ve öncü bir gösterge olması bakımından ayrı bir önem taşıyor.                                                      
610 işletmeyle görüşülecek

İŞKUR İzmir tarafından gerçekleştirilecek olan Açık İş İstatistikleri Araştırması’nın 2018 yılı birinci dönem saha çalışması 12-28 Şubat, ikincisi 14-31 Mayıs, üçüncüsü 13-31 Ağustos, dördüncüsü 12-30 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. Araştırma kapsamında; İzmir genelinde il merkezli 610 işletmede iş ve meslek danışmanları tarafından, yüz yüze yapılan görüşmelerle veriler derlenecek.

Veriler AB tarafından kullanılacak

İŞKUR tarafından başlatılan ve yürütülen bu araştırmanın temel amacı; Türkiye’de işgücü piyasasının talep tarafındaki gelişmeleri yansıtması, uluslararası standartlar ile uyumlu, kendi içerisinde tutarlılığı ve karşılaştırılabilirliği olan üçer aylık dönemler için açık iş istatistiklerini derlemektir.

Araştırmanın amacına ulaşılabilmesi için gerçekleştirilmesi gereken temel hedefler; mesleklere göre Türkiye genelindeki çalışan sayısını ve açık iş sayısının belirlemek, işverenlerin açık işleri için talep ettikleri becerileri öncelik sıralamasına göre tespit etmektir. Saha çalışması ile derlenecek veriler doğrudan Avrupa Birliği İstatistik Ofisi’ne (EUROSTAT) İŞKUR tarafından aktarılacaktır. Araştırma sonucunda ortaya çıkan veriler ülkemizi temsilen başta Avrupa Birliği (AB) olmak üzere uluslararası kuruluşlarca yayınlanacak ve kullanılacaktır.

Çalışma sonucu rapor hazırlanacak

Çalışma sonucunda hazırlanacak Türkiye geneli rapora www.iskur.gov.tr adresinden kurumsal bilgi, istatistik, resmi istatistik programı, açık iş istatistikleri sekmelerini takip ederek ulaşılabilir.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı