• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Kubilay Kültür Merkezi açıldı

Kubilay'ı Andı Afrin'e Selam Yolladı


İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Menemen Belediyesi'nin işbirliğiyle yapılan Kubilay Kültür Merkezi törenle açıldı. Başkan Kocaoğlu, "Emperyalist güçler Ortadoğu'da Türkiye ile birlikte komşuları Irak’ın, Suriye’nin, İran’ın bölünmesi için politika üretiyorsa, Afrin'de savaş şarttır, kaçınılmazdır" şeklinde konuştu.


Menemen, Devrim Şehidi Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın adının yaşatıldığı yeni bir eser daha kazandı. Menemen Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin işbirliğinde tamamlanan Kubilay Kültür Merkezi, yağmura rağmen hayli yoğun bir katılımın olduğu törenle hizmete açıldı. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ile birlikte Menemen Garnizon Komutanı Topçu Albay Feridun İşler, Menemen Kaymakamı Gülihsan Yiğit, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Çiğli  Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Kubilay ailesinden Mustafa Fehmi Kubilayın torunu Kemal Kubilay da katıldı.
Açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Emperyalist güçler Ortadoğu'da Türkiye ile birlikte komşuları Irak’ın, Suriye’nin, İran’ın bölünmesi için politika üretiyorsa, Afrin'de savaş şarttır, kaçınılmazdır" şeklinde konuştu.

Afrin yiğitlerine İzmir'den selam
Başkan Aziz Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Afrin'de savaşan Mehmetçiğimize, komutanlarımıza başarılar; şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için, bu bilinçle, bu yürekle, bu vatan ve Atatürk sevgisiyle çarpışan Mehmetçiğimize, hiç bir eleştiride bulunmadan, sonuna kadar sahip çıkmak zorundayız. Bir taraftan terör örgütleri, diğer taraftan barış talepleri; böyle bir şey olamaz. Emperyalizm güçleri Irak’ın, Suriye’nin, Türkiye’nin ve İran’ın gelecek bütün devletlerin bölünmesi için ortadoğuda biir politika işliyorsa afrinde savaş var bu şarttır kaçınılmazdır…. Biz hem Türkiye Cumhuriyeti’nin hem de komşularımızın toprak ve milli bütünlüğünü savunmak zorundayız. Başımıza örülmek istenen çorabı, yani emperyalizmi ülkemizi parçalama isteklerini, niyetlerini böylelikle top yekün engelleriz. Tek başına değil hep birlikte, bütün dünya milletleriyle birlikte emperyalizme karşı durmalıyız. Afrin'de çarpışan Mehmetçiklerimize İzmir'den sevgi, saygı ve destek mesajlarımızı gönderiyorum."

Atatürkçü nesiller için
Menemen Belediyesiyle ortak birçok iş yaptıklarını söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, "İlçenin 20-25 yıl önceki halini hepimiz biliyoruz. Bugün Menemen, İzmir’in önemli metropol içlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Ben uzun yıllar belediye başkanlığı yapan Tahir Şahin’e, Menemen’e ve İzmir’e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Kubilay Kültür Merkezi’nin de çocuklarımıza, gençlerimize, İzmirlilere aydınlık ve ışık saçmasını; burada Cumhuriyetçi nesillerin Kubilay duruşuna, vatan, millet ve bayrak sevgisine yaraşır şekilde yetişmelerini diliyorum" şeklinde konuştu.

Şahin: Mehmetçiğin ayağına taş değmesin
İki yıl önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte temeli atılan Kubilay Kültür Merkezi’nin açılışını yine birlikte gerçekleştirmekten gurur duyduğunu belirten Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ise, "Laiklik adına, Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşaması için gerici yobaz düşünceye asla geçit verilmemesi gerekiyor. Bugün ne yapıyorsak, Afrin'de savaşan Mehmetçiklerimiz sayesinde gerçekleştiriyoruz. Mehmetçiğimizin ayağına taş değmesin" dedi.

Konuşmasında Gölpark Menemen ve stadyum projelerinden de söz eden Başkan Şahin şeyle devam etti:"Yarattığımız mini Şükrü Saraçoğlu standında, Menemensporumuz inşallah bir üst lige çıkar. Sadece bu binanın değil, belediye binasında ve daha birçok yerde yüzde 50-70 destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na şükranlarımı sunuyorum."
Törene katılan Mustafa Fehmi Kubilay'ın torunu Kemal Kubilay da, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ve Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e dedesinin ismini böyle bir merkezde yaşattıkları için teşekkür etti.

Kubilay Kültür Merkezi'nde neler var
Toplamda 11 milyon 141 bin 560 liraya mal olan Kubilay Kültür Merkezi'nde 30 araçlık otopark, zemin katta bowling salonu ve kafeterya bulunuyor. İkinci ve üçüncü katlarda, öğrencilerin ücretsiz yararlanacağı 17 derslikli dershane, dördüncü katta, tüm spor aletlerinin bulunduğu spor salonu, beşinci katta 100 kişilik konferans salonu ile tüm sanatsal faaliyetlerin sergilenebileceği sergi salonu bulunuyor. Kubilay Kültür Merkezi'nin son katında ise 445 kişilik balkonlu konferans salonu yer alıyor.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07206.0963
Euro6.77726.8043
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı