• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Yemek yerken boğazına 10 santim uzunluğunda tavuk kemiği kaçan 40 yaşındaki erkek hasta ölümden döndü.

Tavuk Kemiği Öldürüyordu

Yemek yerken boğazına kaçan tavuk kemiği nedeniyle nefes almakta güçlük çeken 40 yaşındaki erkek hasta, yakınları tarafından Özel Medifema Hastanesi Acil Servisi’ne getirildi. Yapılan ilk müdahalenin ardından kişinin boğazına tavuk kemiği kaçtığı tespit edildi. Gastroentroloji Uzmanı Op.Dr. Ergün Akün, hastayı lokal anestezi ile uyutup işleme aldı. Hastaya zarar vermeden büyük bir hassasiyetle yabancı cismi çıkartmayı başardıklarını anlatan Dr. Akün, “Hasta bize aşırı ağrı, sancı pozisyonu ile geldi. Boğazında 10 cm boyutunda keskin bir yabancı cisim vardı. Hasta, tavuk kemiği yuttuğunu söyledi acilen işleme aldık” dedi.  Yemek borusunun üst kısmı ile soluk borusunun bir kısmı kapanacak şekilde oldukça büyük bir yabancı cisimle karşılaşan Akün, “hastaya lokal anestezi ve sedasyon uyguladık ardından yabancı cismi yakaladık” dedi.

Uzm.Dr. Ergün Akün, yabancı cismi yakalamanın kolay olmadığını çünkü yatay pozisyonda iki tarafı da iki ayrı duvara yaslı bir kemik olduğunu söyledi. Akün, “Buna rağmen uygun pozisyonu ayarladık ve bir kısmını duvardan ayırdık ardından hemşire hanımın büyük gayretleriyle yabancı cismi uygun yerinden yakaladık ve hastaya zarar vermeden boğazından dışarı çıkarttık” dedi.  Tabi onun çıkartılması da, boğazının yırtılması riskini taşıyordu onu da tamamen kontrol altına alarak bu işlemi tamamladık.

Kemiğin çıkartılması hastanın boğazının yırtılma riskini taşıyordu ancak doktorlar durumu tamamen kontrol altına alarak hastanın hayatını kurtarmayı başardı. Hasta 10 dakika öncesinde kıvranırken, 10 dakika sonrasında tamamen sağlığına kavuştu. Akün, “Hastane personelleri çok mutlu oldu, hasta ise çok memnun kaldı” diye konuştu.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı