• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Menemen Kubilay Lions’un "Umutlarla Büyüyorum" Projesi kapsamında kabak çekirdeğini dolduran resimler, kanserli çocuklara umut oldu

Kanserli Çocuklara Umut

İzmir Menemen Kubilay Lions Kulübü, çocukluk çağı kanseriyle mücadelede önemli bir yer tutacak olan “Umutlarımla büyüyorum” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen tezhip ve minyatür sergisi büyük ilgi gördü.

Tüm dünyada yürüttüğü insani hizmetlerle dünyanın en aktif kulüpleri içerisinde yer alan Lions Kulüpleri, 118 R Yönetim Çevresi üyesi kulüpleriyle İzmir’de de faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda en önemli projelerden birisi, çocukluk çağı kanserinin tanı ve tedavisine yönelik olarak “Umutlarımla büyüyorum” adıyla başlatıldı. İzmir Menemeng Kubilay Lions Kulübü tarafından hayata geçirilen projeye destek olmak amacıyla, EBSO Sergi Salonu’nda geliri projeye ayrılacak bir sergi gerçekleştirildi.

“Zaferler zamana yenik düşmesin”

Projenin çocuklara sağlıklı bir gelecek bırakabilme motivasyonu ile ortaya çıktığını belirten İzmir Menemen Kubilay Lions Kulübü Başkanı Serpil Güleçyüz, “Lions kurulduğu günden bu yana insanlığa hizmet etmiştir. Biz de kanser hastası çocuklarımıza yönelik bu projeyi hayata geçirdik. Çocukluk çağı kanserinde erken tanı ve tedavi çok önemli. Ne yazık ki kanserle mücadelesini kaybeden pek çok çocuğumuz hastalık çok geç fark edildiği için hayatını kaybediyor. Biz de çocuklarımızın hastalıklara karşı kazandıkları zaferler zamana yenik düşmesin dedik ve bu proje ortaya çıktı. Burada bize eserleriyle destek veren Ayten Pelit’in kabak çekirdekleri gibi ilginç objeler üzerine bile minyatür çalışmaları bulunuyor. Biz de bu projeyle çocuklarımız için incir çekirdeğini dolduracak kadar bile bir yardım yükseltsek, doğacak farkındalığın heyecanı ile çalışıyoruz” dedi.

Sanatçı Ayten Pelit’in tezhip ve minyatür eserlerinin görücüye çıktığı sergide, kabak çekirdeğinden kemiğe kadar farklı materyaller üzerine işlenmiş sanat eserleri bulunuyor. Büyük ilgi gören sergiden elde edilen gelirin bir kısmı, İzmir Menemen Kubilay Lions Kulübü’nün “Umutlarımla büyüyorum” projesine bağışlanacak.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı