• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

DEÜ ile Arkas Holding, gençlere yönelik sportif faaliyetlerin gelişmesi için ortak çalışacak

Spor Ortaklığı

Sporun ve sporcuların bilimsel açıdan desteklenmesi, üniversite, toplum ve sanayi paydaşlarıyla entegrasyonun sağlanması için çalışmalar yürüten Dokuz Eylül Üniversitesi, armatörlük, limancılık ve deniz, kara, demir, havayolu taşımacılığı gibi alanlarda faaliyet gösteren Arkas Holding ile gençlerin sportif faaliyetlere yönlendirilmesi ve spor branşlarındaki altyapı imkanlarını arttırılması konusunda ortak hareket etme kararı aldı. ARKAS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Bernard Arcas’ı ziyaret eden Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, ortak çalışma yapma konusunda prensip kararı aldıklarını açıkladı.

ÜNİVERSİTE, TOPLUM VE SANAYİ İŞBİRLİĞİ

DEÜ’nün akademik, kültürel, sanatsal faaliyetlerin yanında spora ve sporcuya önem verdiğini belirten DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, “İzmir’in önemli kuruluşlarından olan Arkas ile yaptığımız görüşmelerin, İzmir’de yapmayı planladığımız sportif faaliyetler açısından büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi. Çelik, “Araştırma ve Geliştirme’nin (Ar-Ge) yanında Ürün Geliştirme (Ür-Ge) süreçlerini de teknolojinin içine katarak sosyal sorumluluk projeleri hazırlamak istiyoruz. Gençlerimizi spor faaliyetlerine yönlendirerek, ulusal ve uluslararası başarılar elde etmelerini arzuluyoruz. Hedefimiz İzmir’i karış karış gezerek, ziyaret edilmeyen firma, kurum ve kuruluş bırakmamaktır. Dokuz Eylül Üniversitesi olarak üniversite, toplum ve sanayi işbirliği ile İzmir’e katkı sağlayacağız. Bu noktada en iyiye ulaşmak için kolları sıvadık” diye konuştu. Ziyarete katılan DEÜ Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tuğbay İnan ve Antrenörlük Eğitimi Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Erkan Günay da, DEÜ çatısı altında yapılması planlanan çalışmaya destek vereceklerini kaydettiler.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arcas ise, “İzmir’in kalkınması için çalışan bir aileyiz. Spora verdiğimiz önem gereğince yapılan bu görüşmeyi önemsiyoruz. İlerleyen dönemlerde bu çalışmalar çok güzel sonuçlar ortaya çıkaracak. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin spora ve sporcuya verdiği önemi biliyoruz. Biz de bu işbirliğine katkı koyma noktasında üzerimize düşeni yapacağız. Gençlerin, sportif çalışmaları daha iyi şekilde yapabilmesi noktasında ekipler kurarak, İzmir ve Türk Sporunun kalkınması için harekete geçeceğiz” diye konuştu.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı