• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Küçük ölçekli işletmeler, uluslararası şirketlerle rekabet edebilmek için Hükümet’ten teşvik ve destek bekliyor

Teşvik Bekliyor

Son günlerde oldukça ön plana çıkan ve özellikle Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sık sık vurgulanan ‘yerli ve milli’ kavramları Türkiye’de kendi imkânları ve kaynakları ile üretim yapan küçük ölçekli sanayiciler ve işletmeciler için umut oldu. İşletmeciler, yerli ve milli kaynaklarla üretim yapan ve uluslararası şirketlerle rekabet etmek zorunda kalan üreticilerin desteklenmesini talep etti.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bulunan Eşref Özel Çok Amaçlı Kapalı Alanı’nda, düzenlenen Exponaz Agro Nazilli Tarım Fuarı’na tamamen kendi imkânları ile ürettikleri römork ve su tankerleri ile katılan Sedat Dinç, kendilerine teşvik ve destek verilmesi halinde çok uluslu şirketlerle rekabet edebilir konuma gelebileceklerini ifade ederek, “Bizler Türkiye’deki binlerce küçük ölçekli işletmeden biriyiz. Nüfusunun 3’te 2’sinin tarım ve tarıma dayalı sanayi ile geçindiği Aydın’ın Nazilli ilçesinde 1983 yılından beridir baba mesleğimizi devam ettiriyoruz. Sektörümüz bilindiği üzere çok uluslu şirketlerin büyük oranda etkilediği ve yönlendirdiği bir sektör. Bizler de bu koşullar altında üreticilerimize en kaliteli hizmeti sunabilmek için her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ancak tabii ki bu çok da kolay olmuyor. Piyasa koşulları, hammaddeye ulaşma noktasında yaşadığımız sıkıntılar ve tüm bunların yanı sıra çok büyük sermayelerle yapmaya çalıştığımız rekabet bizim gibi küçük ölçekli işletmeleri olumsuz etkiliyor” dedi.

“Cumhurbaşkanımız sesimizi duysun”

Dinç, her fırsatta yerli ve milli vurgusu yaparak ülke ekonomisinin kendi ayakları üstünde ilerlemesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümet yetkililerine de seslenerek, “Biz Cumhurbaşkanımızın yerli ve milli vurgusunu canı gönülden benimsiyoruz. Tamamen kendi kaynakları ve imkânları ile bu ülke ve bu ülkenin insanları için üretim yapan özellikle küçük ölçekli işletmelerin teşvik edilmesi ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Sağ olsunlar geçtiğimiz günlerde Başbakanımız Binali Yıldırım yerli ve milli üreticilere KOSGEB aracılığıyla bir kredi desteği verileceğini ifade etti ancak bu yeterli değil. Bizim gibi işletmelerin en büyük sorunlarının başında hammaddeye ulaşma noktasında yaşadığımız zorluklar geliyor. Hammadde fiyatları maliyetlerimizi oldukça yükseltirken, çok uluslu şirketlerle rekabet edebilmemizi büyük oranda etkiliyor. Bu konuda başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım’dan yardım bekliyoruz” diye konuştu.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı