• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

EÜ Rektörü Prof. Dr. Budak, organ nakinci kez hayat bulan hastaları ziyaret etti

Yaşama 2. Tutunuş

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde organ nakliyle hayata tutunan hastaları ziyaret etti. Hastaların yakınlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Prof. Dr. Budak, organ bağışının önemine dikkat çekti. Ailesi, kalp nakliyle yeni bir hayata başlayan öğretmen adayı 23 yaşındaki Ercan Özkan’ın öğretmenlik hayalini gerçekleştirebilecek olmasının mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

GENÇ ÖĞRETMEN ADAYI YENİ HAYATINA BAŞLIYOR

EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, akademik ve idari faaliyetlerin yanı sıra sık sık hasta ziyaretlerinde bulunuyor. Prof. Dr. Budak, Perşembe günü kalp nakli olan 23 yaşındaki Ercan Özkan’ı ziyaret etti. Ailesiyle Çanakkale’de yaşayan ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Özkan’ın yakınları, genç öğretmen adayının öğretmenlik hayalini gerçekleştirebilecek olmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Hastayla ilgili bilgi alan Prof. Dr. Budak, nakli gerçekleştiren ekibi kutlarken aileye de geçmiş olsun dileklerini iletti. Özkan ailesi, Rektör Budak’a teşekkür etti.

YENİ BİR HAYATA BAŞLIYOR

EÜ Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı aynı zamanda Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olan Prof. Dr. Mustafa Özbaran öncülüğünde Prof. Dr. Tahir Yağdı, Prof. Dr. Çağatay Engin ve Op. Dr. Pelin Öztürk’ün de aralarında bulunduğu ekip, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen bir kişinin bağışlanan kalbini 4,5 saat süren başarılı bir ameliyatla Ercan Özkan’a nakletti. Daha önce aynı hastaya kalp destek cihazı taktığını belirten Prof. Dr. Özbaran, “Destek cihazı geçici süre için yeterli olan bir tedavi yöntemiydi. Aslında kalp nakli gerekiyordu. Uygun olan kalbi beklemek için zaman kazanmış olduk. Ona uygun kalp de Perşembe günü sabaha karşı çıktı. Başarılı bir operasyon sonucu kalp naklini gerçekleştirdik. Bugün solunum cihazından çıktı. Durumu gayet iyi yeni kalbiyle yeni bir yaşantıya başlayacak. Artık istediği gibi her şeyi yapabilecek. Organ bağışı verilebilecek en kutsal hediye. Çünkü bir yaşam bağışlıyorsunuz” diye konuştu.

 REKTÖR PROF. DR. BUDAK’A TEŞEKKÜR

Organ naklinin çk kişinin birlikte yürütebildiği bir program olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Özbaran, “Çok güzel bir orkestra olabilirsiniz ama orkestra şefiniz iyi değilse o orkestradan bir ses gelmez. Rektör Hocamız organ bağışına çok önem veriyor. Tıp dışı kökenli olmasına rağmen çok duyarlı, organ bağışına ciddi önem veriyor. Rektör hocamızın ziyareti bizim motivasyonumuz açısından çok önemliydi. En üst düzey idari amirin hastayı ziyareti hem bizim hem de aile için çok naif bir hareket” dedi.

AKCİĞER NAKLİ SONRASI HIZLA SAĞLIĞINA KAVUŞUYOR

 Prof. Dr. Budak, EÜ Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı’nda tedavi gören ve kısa süre önce yapılan akciğer nakliyle sağlığına kavuşan 47 yaşındaki Mustafa Yüksel’i ziyaret etti. Evli ve iki çocuk babası Yüksel ile eşi Sultan Yüksel(39), Prof. Dr. Budak’a sağlanan kaliteli hizmetten dolayı teşekkür etti.

EÜ Tıp Fakültesi’nin çalışmalarıyla dünya çapında adını duyurduğunu söyleyen Prof. Dr. Budak, “Maşallah iyisiniz, sağlığınıza kavuşmanıza çok sevindik. Tıp Fakültemiz bu hafta dünya çapında ödül aldı. Çok başarılı hocalarımız var ve akademik kadromuzla gurur duyuyoruz” dedi.

Ege Ajans

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı