• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

İzmirli Tiyatro sanatçısı Metin Güler’e İstanbul’dan “Yılın En İyi Tiyatro Hareketi” ödülü geldi.

Yılın Tiyatro Hareketi Ödülü İzmirli Sanatçıya

 İzmirli Tiyatro sanatçısı Metin Güler’e İstanbul’dan “Yılın En İyi Tiyatro Hareketi” ödülü geldi. Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği Kurucu Başkanı, Tiyatro Eylül, Ege Halk Tiyatrosu ve Menemen Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Metin Güler Anadolu Tiyatro Ödülleri kapsamında “Yılın Tiyatro Hareketi”  ödülünü kazandı.

Tiyatro Gazetesi’nin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği Anadolu Tiyatro Ödülleri ödül gecesi bu yıl İstanbul Grand Palas Emek Sineması’nda gerçekleştirildi. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, TOBAV Onursal Başkanı Tamer Levent, çok sayıda tiyatro insanının, akademisyenin, ünlü sanatçı ve davetlinin katıldığı ödül töreninin en prestijli ödüllerinden biri olan “Yılın En İyi Tiyatro Hareketi Ödülü” İzmirli sanatçı Metin Güler’e gitti.

Türkiye genelinde otuz beş tiyatro festivalini Menemen’de bir araya getirerek ‘Menemen Belediyesi Tiyatro Festivali Yapmak’ Çalıştayı’nı gerçekleştiren Metin Güler;

“Yılın En İyi Tiyatro Hareketi” ödülünün sahibi oldu. Güler ödülünü Prof. Dr. Sema Göktaş’ın elinden aldı. İzmirli Sanatçı Güler, daha önce de “Yılın Tiyatro Adamı” Ödülünü kazanmıştı.

ALKIŞLAR, ÖDÜLLE ÇERÇEVEYE ALINDI

Gecede “Yılın Tiyatro Adamı” ödülünü Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, “Yılın Anadolu Tiyatro Ödülü”nü Bennu Yıldırımlar aldı. “Tüm Zamanlar Emek Ödülü”nü Nedim Saban’ın aldığı gece de yurdun dört bir yanından ödül alanlar oldu. Özellikle Emek ve Başarı ödüllerinin yurt geneline yayıldığı anlamlı gecenin sonunda ödüllerle pozlar verildi.

İzmirli ödüllü sanatçı Metin Güler törence şöyle konuştu:

“İçinde bulunduğumuz anlamlı ama zor mesleğin nefes alma biçimleridir ödüller. Alkışın çerçeveye alınmış hali belki de. O nedenledir ki her sanatçı bu zorlu öyküsüne güzel kenar süsleri eklemek ister. Ne mutlu ki bana, öykümde böylesine güzel ödüllerim var. Layık görenlere bin selam olsun. Omuz verenlere hatta bu Ödülü almamda ki ana sebeplere bin selam olsun. Bütün tiyatro dünyasına selam olsun. Sorumluluğum ve mutluluğum büyük.”Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı