• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Ege Bölgesi’nin tarım, hayvancılık ve gıda teknolojileri sektörüne damgasını vuracak olan Exponaz Agro Nazilli Tarım Fuarı düzenlenen tören ile start aldı.

Nazilli, Fuarına Kavuştu

 

Ege Bölgesi’nin tarım, hayvancılık ve gıda teknolojileri sektörüne damgasını vuracak olan Exponaz Agro Nazilli Tarım Fuarı düzenlenen tören ile start aldı. Törende konuşan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli’nin ‘tarımın anavatanı’ olduğunu söyledi

Türkiye’de tarım denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan, Aydın, Nazilli’de 18-21 Ocak tarihleri arasında, Elit Fuarcılık Hizmetleri tarafından düzenlenen Exponaz Agro Nazilli Tarım Fuarı, Eşref Özel Çok Amaçlı Kapalı Alanı’nda düzenlenen tören ile başladı.

Törene, başta Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Yenipazar Kaymakamı Cevat Çelik, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aydın İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fuat Fikret Aktaş, Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Aksüt, Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi’nin yanı sıra çevre il ve ilçelerin birlik ve oda başkanları, dernek ve kooperatif başkanları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve Nazillili vatandaşlar katıldı.

Nazilli Belediyesi Mehteran Takımı ve halk oyunları ekiplerinin gösterisi ile başlayan törende konuşan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, tarım fuarının tüm Nazilli’ye hayırlı olmasını dileyerek, “Gerçekleştirmiş olduğumuz Tarım Fuarı, Nazilli için gerçekten de geç kalınmış bir etkinlikti. Çünkü Nazilli tarımın anavatanıdır. Burası Mevla’nın cennetidir, yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de bahsi geçen incirin ve zeytinin başkentidir. İşte sadece bu bahsettiğimiz konular bile düşünüldüğünde bu kentte bir Tarım Fuarı daha önce düzenlenmeliydi. Ancak geç de kalınmış olsa bu fuarımızı bugün burada gerçekleştiriyor olmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum. Sonunda Nazilli fuarına kavuşmuştur” dedi.

“Aydın hak ettiğini almıyor”

Başkan Haluk Alıcık, konuşmasına Aydın’ın hak ettiklerini alamadığını da söyleyerek, “Bir siyasetçi olarak şunu belirtmek istiyorum ki Aydın’a bir havaalanı şart. Bu havaalanında sadece kargo faaliyeti bile olsa buradaki çiftçilerimiz ihya olur. Çiftçinin cebi para dolar, karnı da tok olur. Bunun yanı sıra Aydın, ürünlerini marka olarak pazarlara sunmakta da güçlük çekiyor, burada bir eksiklik olduğunu düşünüyorum. Örneğin, kestane. Geçtiğimiz günlerde Bursaspor bizi ziyarete geldiğinde bize kestane getirdiler, bizler ise iadeyi ziyaretimizde kendilerine kestaneli incir götürdük. O dönemde Ertuğrul Sağlam takımın başındaydı ve gülüştük ve kendilerine dedik ki kestanenin ana vatanı da Aydın’dır. Bugün Nazilli çok önemli tarım ürünlerimizden biri olan incirin başkenti konumundadır. İncir borsasına Nazilli hakimdir. Bugün Türkiye’de 73 bin ton incir ihraç edilirken bunun 51 bin tonu Nazilli Borsası’nda işlem görüyor. İşte bu değerlerimizi çok daha iyi pazarlayabilmek, üreticimize daha büyük katkılar sunabilmek için işte bu fuarlarımızı düzenliyoruz” diye konuştu.

Törende Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük de bir konuşma yaptı. Küçük, gerçekleştirilen tarım fuarının başta Ege Bölgesi olmak üzere Aydın, Nazilli ve çiftçiler için hayırlı olmasını söyleyerek, “Nazilli hem bir tarım kenti hem de tarıma dayalı sanayisinin gelişmekte olduğu bir kent. Tarladan soframıza, marketlerimize, uluslararası piyasalara sunulan tarım ürünlerinin ve bu ürünler için üretilmiş makine ve teknolojilerinin sergilendiği bir fuar gerçekleştiriyoruz. Bu fuarın başta da söylediğim gibi Bölgemize, Aydın’a, Nazilli’ye ve en nihayetinde de üreticilerimize büyük katkı sağlayacaktır. Bu anlamda bu fuara destek veren, katılımcısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Törende, Aydın İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fuat Fikret Aktaş, Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü de birer konuşma yaparak, Fuar’ın Nazilli’ye hayırlı olmasını diledi.

Fuar 4 gün sürecek

Son olarak gerçekleştirilen Tarım Fuarı’nın Nazilli’de bir ilk olma özelliği taşıdığını söyleyen Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi, “Her ne kadar ilkini gerçekleştiriyor olsak da Nazilli Tarım Fuarı bugün 128 firma ve yaklaşık 640 marka ile açılışını gerçekleştirdi. Bu bir tarım fuarının Nazilli için ne kadar önemli olduğunu gösteren etkenlerden biri. Biz fuarımızda tarım ve hayvancılık sektörünün temsilcileri üreticilerle buluşurken, ziyaretçiler de burada tarım ve hayvancılık konularında birlik ve odaların stantlarında çeşitli bilgilendirme toplantılarına katılabilecekler. Fuarımız 21 Ocak Pazar gününe kadar tam 4 gün boyunca sürpriz etkinlikler, ikram ve hediyelerle ziyaretçilerini şaşırtacak. Ayrıca fuarımızı ziyaret eden vatandaşlarımız yöresel ürün stantlarında da hem yöresel yemeklerin tadına bakabilecek hem de keyifli vakit geçirebilecekler. Ben de bu vesile ile bizim burada hayat ettiğimiz bu önemli etkinliğin gerçekleştirilmesi noktasında bize destek olan başta Nazilli Kaymakamımız İbrahim Küçük ve Belediye Başkanımız Haluk Alıcık olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım bundan sonra bu fuar Nazilli için uluslararası bir etkinliğe dönüşecek kadar büyük bir organizasyon haline gelir” diye konuştu.

Törenin ardından protokol üyeleri, fuarın açılış kurdelesini hep birlikte keserek stantları da ziyaret etti.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı