• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Onkoloji hastalarının tedavi sorunlarının çözümü için İzmir’de Ege Bölgesi’ne hitap eden onkoloji hastanesi kurulması gerektiği açıklanıyor

Onkoloji Hastanesi Kurulmalı


Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, onkoloji hastalarının tedavi sorunlarının çözümü için İzmir’de Ege Bölgesi’ne hitap eden onkoloji hastanesi kurulması gerektiğini açıkladı.
Türkiye’de kanser hastalığı görülme oranlarının hızla arttığına dikkat çeken Başkan Özgür Yıldırım, Ege Bölgesi’ne, Anadolu’daki bir çok ile hizmet veren İzmir’deki sağlık kuruluşlarının onkoloji servisleri altyapılarının talebi karşılamadığını, eksikliklerin ise giderilemediğini söyledi.

İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ciddi yatırımlar yapılıp kurulan Kemik İliği Nakli (KİT) Üniteleri’nin açılamadığını belirten Yıldırım, “Bölge hastaneleri olan Dr. Behçet Uz Çocuk ve İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ege ve Dokuz Eylül Üniversite Hastaneleri’nin uzman doktor, hemşire ve yatak sayıları  yetersiz. Onkoloji hastalarımızın layıkıyla tedavi göreceği modern bir onkoloji hastanesinin acil olarak kurulması gerekiyor. İzmir’de Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlı oluşturulacak bir Onkoloji Hastanesi’nin hem İzmir’in hem de bölgenin ihtiyacını karşılayacaktır” dedi.

Tepecik Hizmet Binası Onkoloji Hastanesi Olsun

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastaneleri’ndeki Onkoloji Servislerinde doktorların, hemşirelerin ve hastane yöneticilerinin tüm çabalarına rağmen fiziki imkansızlıklar nedeniyle kaliteli bir sağlık hizmeti verilemediğine dikkat çeken Yıldırım, “İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi bağlı Bornova’da açılan Ek Hizmet Binası, Onkoloji Hastanesi’ne dönüştürülebilir. Böylelikle Dr. Behçet Uz ve Tepecik Hastanelerindeki Çocuk Onkoloji Servisleri bu hastanemize taşınabilir. Kentin merkezinde yer alan, 150-200 nitelikli yatağın yer aldığı hastanede, onkoloji hastalarımıza kaliteli, konforlu bir hizmet sunulacaktır” dedi.

Sağlık Müdürüne Dosya

Çözüm odaklı projeler üreten İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Bedihah Salnur’un Onkoloji Hastanesi konusunda duyarsız kalmayacağını düşündüğünü ifade eden Yıldırım, Dr. Salnur’a Onkoloji Hastanesi dosyası ileteceklerini sözlerine ekledi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.82125.8446
Euro6.54736.5735
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı