• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Doğan'dan Kocaoğlu'na "Zamcı Başkan"

Doğan'dan Kocaoğlu'na "Zamcı Başkan"

Yeni yılı ulaşım, su ve otopark zamlarıyla karşılayan İzmirlilerin belediye eliyle mağdur edildiğini açıklayan AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na "Zamcı Başkan" sözleriyle seslendi. 2018 yılını İzmir için kayıp yıl olarak niteleyen Doğan ayrıca, 2019'da AK Parti sayesinde kentin layık olduğu belediye hizmetleriyle tanışacağını söyledi.

2018'DEN UMUTLU DEĞİLİZ

İzmirlilerin yeni yıla zamlarla girdiğine dikkat çeken ve Aziz Kocaoğlu’na “Zamcı Başkan” diyerek seslenen AK Parti’li Doğan, “Ne yazık ki, zararı zamla kapatmaya çalışan aynı başarısız belediyecilik anlayışının bu yıl da devam ettiğini görmekteyiz. Geliriyle gideri birbirini tutmayan, her yıl zararı katlanarak artan İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi, yaptığımız onca tasarruf çağrısına bu yıl da kulaklarını tıkamış, zamları vatandaşlarımıza reva görmüştür. Özellikle otopark, ulaşım ve su tarifelerinde her yıl tekrar tekrar karşımıza çıkan fiyat artışları bu yıl da yeni bir zam rüzgarıyla kendisini göstermiştir” dedi.

ZAMCI BAŞKAN!

Belediyenin gelecek yıl hazırladığı bütçenin kent hizmetlerinde yetersiz kaldığını da vurgulayan Doğan “Bu kentte icraatten çok zam yapan, yaptığı her işi hüsranla sonuçlanan Sayın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun idarenin uğradığı kamu zararları ve belediyenin israf giderlerini de İzmirli hemşerilerimizin sırtına yüklediğini görüyoruz. Her seçim bildirgesinde İzmir’e 22 otopark projesi vaadiyle seslenen ancak, göreve geldiği günden bu yana 4 otopark yapan ama otoparklara 14 kere zam yapan Kocaoğlu, “Zamcı başkan” ünvanını bu yıl da korumuştur. Otopark tarifelerinde getirilen yüzde 50’ye yakın zamlara ilaveten, hemşerilerimiz su ücretlerine yapılan fiyat artışları nedeniyle bir başka mağduriyetle daha karşı karşıyadır. Son bir yılda suya getirilen üçüncü zam sonrasında fiyatlar neredeyse yüzde 25 artmıştır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi toplu ulaşım alanında yapılan yüzde 10’luk zam ise dar gelirli hemşerilerimizin bütçesine adeta darbe vurulmuştur” diye konuştu.

BÜTÇE ELEŞTİRİSİ

Zamların elle tutulur bir gerekçesi olmadığını vurgulayan Doğan sözlerini şöyle tamamladı: “Sayın Kocaoğlu’na bir kez daha çağrıda bulunuyoruz, artık elinizi İzmirlinin cebinden çekin. Otobüse 17 yıl önceki gibi kağıt biletle bindirdiğiniz, suyu kiralık tankerlerle dağıttığınız hemşerilerimizin karşınsa şimdi hangi mantıkla çıkıp bu zamları savunacaksınız? Kayda değer hiçbir projesi olmayan, tüm gelirini tadilat, tamirat, boya, badana ve tüketim giderlerine harcayan, israfta sınır tanımayan Büyükşehir Belediyesi bu gidişattan acilen kurtulmalıdır. Bu yıl bütçede İzmir'in bitmek bilmeyen sorunları arasında yer alan kentsel dönüşüm için sadece Karabağlar'daki projeye 29 milyon 440 bin lira, trafik sorununu ortadan kaldıracak yeni yol projelerine 250 bin lira, öve öve bitirilemeyen kırsal kalkınma projelerine ise toplam 9 milyon 38 bin lira harcanması öngörülüyor. Fakir, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlarımıza 25 milyon 65 bin maddi yardım sunacak olan Büyükşehir Belediyesi'nin kasasından konser, festival, şenlik gibi kültür ve sanat faaliyetlerinin yürütülmesi içinse 383 milyon 965 bin lira harcanacak. Şarkıya türküye bütçe bol kepçeden bütçe ayrılırken, bütçede kalan para ise şirket zararlarına gitmektedir. Peki bu işlere bu paraları ayırırken, ortada somut bir proje yokken, hizmetlere yapılan bu zamlar neyin nesidir? Reklamlarla ve havada kalan vaatlerle kandırmaya çalıştığınız İzmirliler 2019’da bu zamların hesabını sizden soracaktır. 2018 senesinde kentin kaynaklarına sahip çıkan ve ilimizin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet üreten, kamu kaynaklarını etkin kullanabilen bir belediyecilik örneği sergilenmesini istiyoruz.”


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 


www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı