• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

CHP'li Vekiller Dikili'de

CHP'li Vekiller Dikili'de

CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır ve Musa Çam, Dikili’de Süleymancılar Tarikatı’na ait Özel Miyase Yılmaz Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan 9 öğrencinin cinsel istismara maruz bırakılmasıyla ilgili Genel Merkezin görevlendirmesiyle konuyu araştırmak ve bilgilenmek üzere ilçeye gitti. Dikili Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim müdürlüğü, ilçe emniyet müdürlüğü ve konuyu takip eden savcı ile görüşmeler yapan vekiller edindikleri bilgileri genel merkezle paylaşacaklar.

BAYIR: TAVİZSİZ, BU YURTLAR KAPATILMALI

Mağdur çocukların korunmasına ve daha büyük mağduriyetler yaşanmamasına yönelik olayın üzerinde gizlilik esası olduğu için görüşmelerin içeriğini gizli tutan vekiller konunun takipçisi olduklarını açıkladılar.

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu milli eğitim çizgisinin dışında bazı özel yurtlarda son zamanlarda Türkiye’nin her yerinde bu tarz olaylar yaşanıyor. Dikili’de de bu olayın yaşanmasından üzüntü duyuyoruz. Maalesef üstünkörü, sadece fiziki ortamın hijyenine yönelik yapılan denetimlerle yurt meselesini çözdüğünü zanneden bir Milli Eğitim var. Tavizsiz, olaya karışan bu ve benzeri yurtlar derhal kapatılmalı ve bir daha yurt ruhsatı verilmemelidir.  Yurtların sadece devletin denetiminde, devlet eliyle yönetilmesi gerekir. Atatürk, ‘Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır’ demiştir. Çocuklarımız medeniyet ışığından gericiliğin ışığına itilemez ve utanç verici taciz olaylarının merkezi haline gelen yurtlara emanet edilemez. Buna izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

ÇAM’DAN MİLLİ EĞİTİM BAKANINA İSTİFA ÇAĞRISI

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam da Türkiye’nin her yerinden aynı tür tarikat yurtlarında yaşanan çocuk istismarı olaylarının çok vahim bir eğitim tablosu olduğunu ifade ederek, “Çocuklarımızın geleceği iktidar eliyle çalınıyor, hayatları karartılıyor. Bütün bu yaşananlar eğitim sisteminin sonucudur. Köy okulları ve devlet yurtları kapatılarak küçücük yavrularımız bu yobaz, bu ahlak dışı her türlü işi kendilerinde hak gören tarikat yurtlarına mecbur bırakılıyor. Milli Eğitim bakanına soruyorum, istifa etmen için daha kaç çocuğun cinsel istismara maruz kalması, hayatının kararması gerekiyor.

Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliği yürürlükten kaldıran Mayıs 2017 tarihli Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği ile yurtların devlet elinden çıkarıldığını belirten Çam, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yönetmeliği derhal geri çekmesi gerektiğini söyledi. Yönetmeliğin gerçek ve tüzel kişilere ortaokul düzeyinde yurt, pansiyon, apart ve stüdyo daire açma izni verdiğini hatırlatan CHP’li Çam şu açıklamayı yaptı:

Gerçek ve tüzel kişilere bu yetkinin verilmesi doğru değildir. Telafisi mümkün olmayan zararlar doğuracaktır. Ortaokul düzeyinde açılacak yurtlar mutlaka Milli Eğitim Bakanlığı tarafından işletilmelidir. Yönetmelikle ayrıca bu kurumları denetlemesi gereken Maarif Müfettişlerinin denetim hakkı saklı tutulmuştur. Maarif Müfettişlerinin denetlemediği kurumlarda siyasi yandaşlık ön plana çıkacak, istismar vakalarının üzeri daha kolay örtülecektir. Ayrıca gerçek ve tüzel kişilere yurt, pansiyon açmanın yanı sıra en az 10 öğrenci ile apart ve stüdyo daire açma yetkisi verilmektedir. Bunun anlamı bir apartman dairesi kiralayan tüm gerçek ve tüzel kişiler bu evleri açabilmeleridir. İstismar vakaları bu tür kurumlarda artacaktır. Karaman’da, Aladağ’da, İzmir’de yaşanan olaylar tüm kamuoyunun vicdanını sızlatmışken, ortaokul düzeyinde özel teşebbüse yurt açma yetkisi verilmesi kabul edilemez. Tekrarlıyorum bu yönetmeliğin geri çekilmesi gerekir.”


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 


www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı