• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

YEREL SEÇİMLERDE OY KULLANARAK ŞEHRİNE VE OYUNA SAHİP ÇIK


Siyah Kurdele                                      
Üyelik Girişi
Facebook - Twitter
 Instagram
Kategori ve Sayfalar
Namaz Vakitleri
Küçük Avcı

Yıldırım İnşaat
Elal Ajans
 
Reklam Alanları

Faydalı Linkler
Günün Sözü
Tarihte Bugün

Tarihte Bugün v.7.0
Site Haritası
sanalbasin.com üyesidir
İnstagram
Instagram

Tanju Okan Parkı yeniden yaratılıyor

Tanju Okan Parkı yeniden yaratılıyor

Urla’da yaşayan ve adı kentle özdeşleyen merhum sanatçı Tanju Okan’ın adını taşıyan Park sil baştan yapılacak. Besteci ve Ajanjör Garo Mafyan’ın da danışmanlığında hazırlanan tematik projenin görsellerini Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, sanatçı Tanju Okan’ın  halen mezarının da bulunduğu İstele Mahallesi Muhtarı başta olmaz üzere bölge esnafı ile paylaştı. Başkan Sibel Uyar, “Park sanatçımızın adına yaraşır biçimde yenilenecek. Daha sonra da bazı etkinliklerimizi İskele Mahallemiz’in de hareketliliği adına burada yapacağız” dedi.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar İskele Mahallesi’nde Kesikoğlu Kahvehanesi’nde bölge esnafıyla buluştu. Mahalle Muhtarı Yeşim Temiztepe, CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur, Belediye Meclis Üyeleri Ertan Certel, Selçuk Balkan’ın yanısıra Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Özdemir ve Ziya Çamsarılıoğlu’nun katıldığı toplantıda, istekleri dinleyen Belediye Başkanı Sibel Uyar, kısa sürede hayata geçirmeyi planladıkları çalışmaları anlattı.

Urla’nın özellikle hafta sonları uğrak noktası olan İskele Mahallesi’ne Urla Belediyesi’nce üç önemli eser kazandırılacağını açıklayan Belediye Başkanı Sibel Uyar, Tanju Okan Parkı’nın, tematik anlayışla sil baştan yapılacağını söyledi. Aynı bölgede bir spor tesisi kazandırılacak, pazaryeri ise çok amaçlı şekilde yapılacak.

Okan’ın Adına yaraşır park

İskele’de yaşayan ve burada toprağa verilen ünlü sanatçı Tanju Okan adına bölgede yapılan parkın yeni baştan yaratıralacağını belirten Başkan Sibel Uyar, buna ilişkin projenin görsellerini de esnaf ile paylaştı.

Başkan Uyar, tematik bir anlayışın uygulanacağı parkın ortasından geçen yolda sanatçının eserlerinin adının yazılacağı ve ışıklandırılıp, gece güzel bir görüntü sağlanacağını söyledi. Uyar ayrıca; Okan’ın eserlerinin müzik sistemi ile çalınacağı parkta Tanju Okan heykeli çevresinde de gösteri sanatlarının yapılabileceği küçük sahne yer alacağını kaydetti. Küçük bir amfi tiyatronun da bulunacağı Tanju Okan Parkı’nda bölgeye hareket getirecek etkinliklerin yapılacağını da belirten Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, alanın denizle buluştuğu noktaya da yüzer bir iskele yapılacağını kaydetti.

Spor Alanı yapılacak

Tanju Okan Parkı’na yakın bölgede bir spor alanı da projelendirildiğini belirten Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, bu çalışmalar ile ilgili Koruma Kurulu’ndan ön onay alındığını bölgenin SİT alanları dahilinde olması sebebiyle nihai izinler ile birlikte yapımın başlayacağını söyledi. Spor alanında iki adet Tenis kortu, iki adet basketbol sahası ile bir kafeteryanın bulunacağını belirten Başkan Uyar, alanın ortasında bir palmiye havuzu ve çevresinde bisiklet yolu olacağını kaydetti.

3. Etapta Pazaryeri yapılacak

İskele’nin yıllardır hizmet veren pazaryerinin çatısının da kapatılacağını ve burada pazar kurulduğu günlerin dışında etkinliklere de açık olacağını kaydeden Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar,  “Buna ilişkin projede ayrıntılar çiziliyor. Pazaryerini bölgeye fayda sağlayacak biçimde kullanacağız” diye konuştu.

Enginar Festivali’nin  İskele Mahallesi’ne de fayda sağlayacak biçimde yapılmasını isteyen esnafa olumlu yanıt veren Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, festival planlamasının başlatıldığını ve değerlendirileceğini söyledi.

Doğalgaz geliyor

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İzmirgaz’in Urla yatırımları için Belediye Meclisi’nin gerekli kararları aldığını bölgenin tümüne 2-2.5 yıl içinde doğalgazın gelmiş olacağını tahmin ettiğini de ifade etti.

İskele esnafı sunulan projeleri beğenirken, özellikle yaşadıkları  sorunların hızlı biçimde giderilmesi konusunda görüşlerini ifade etti. Başkan Uyar, mahalle muhtarlarının kendilerini yardımcı olduğu bir sistemi tercih ettiğini de belirtirken, “İskele’de Muhtarımız Yeşim hanım bizler ile sürekli diyalog halinde” dedi. 


WEB SİTENİZ OLSUN İSTER MİSİNİZ ?

Aşağıdaki formu doldurunuz...
5 gün yayında kalacak ücretsiz sitenizi hazırlayınız...
Hazırladığınız deneme sitesinden memnun kalmanız halinde,
Hazırladığınız siteyi bizimle iletişime geçerek aktifleştiriniz.
Site aktifleştirmek için;    info@elalajans.net 

www.sitenizvar.net   /   www.elalajans.net
 info@sitenizvar.net   /   info@elalajans.net
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ULAŞIM
 Otobüs Seferleri Metro Seferleri
 İzban Seferleri
 VAPUR SEFERLERİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.12096.1454
Euro6.81796.8452
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°
Günlük Burçlar

Günlük Burç Falınız


Saat
Takvim
Sayı 2 Sayfa 1
Mayıs Sayısı Sayfa 1
Yıldırım İnşaat

 

 

Elal Ajans
   
Küçük Avcı